Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Rallye Dakar 2023 Macík byl v prologu nejrychlejší

Dakar

MacíkFanoušci silných strojů, dálek a adrenalinu se dočkali. Dakar 2023 dnes odstartoval prologem a prvním českým úspěchem.

První etapa je o otevřeném terénu se složitější navigací, v poslední části se ale dostaneme na písek a první duny…

Posádce pilota Martina Macíka vyšla úvodní jízda na jedničku. Sedlčanský kamion Čenda, navigovaný Františkem Tomáškem a technicky jištěný Davidem Švandou, byl v cíli prologu nejrychlejší.

Martin Macík od pořadatelů obdržel pro Dakar 2023 startovní číslo 501 a možnost vyjet na trať sobotního prologu z 2. místa. Sobotní umístění současně znamená, že Martin Macík bude v neděli otvírat trať pro sekci kamionů. To je situace, kterou si už v minulosti několikrát vyzkoušel a ví, že má v rukou velkou výhodu i zodpovědnost. V neděli tak speciál Martina Macíka vyjede do úvodní etapy jako první kamion. Otvírat trať má své výhody, které většinou převažují. Ale samozřejmě je tu i pár detailů, které hrají proti posádce s první startovní pozicí. Sobotní trať měřila pouhých 13 kilometrů, v ostrých zatáčkách se vinula pouštním terénem, který obklopuje přímořský bivak. 

Přišel čas závodit

V sobotu prolog načal trať Dakaru 2023 dlouhou přes 8500 km, z nichž bude přibližně 4700 měřených. Závodníci mají na zdolání náročné jízdy 16 dní. Do cíle DAKARU závodníci dorazí 15. ledna.

 

Nikola Kužílková

Podobné příspěvky

Hyundai se stává generálním partnerem Autodromu Most

Redakce

Motocyklista König zakončil sezonu osmým místem

Redakce

F2 v Bahrajnu: Skvělý Delétraz třetí, nešťastný Piquet nedojel

Jaroslav Hauer