Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Mistrovství světa ABB FIA Formula E

Formula E 2020-2021: Berlini

Mistrovství světa ABB FIA Formula E bylo letos skvělou podívanou. Stáj DS Techeetah opět hrála hlavní roli až do cíle, jak v boji o titul jezdců, tak týmů! Na konci posledního závodu 7. sezóny v Berlíně získal tým v neděli velmi pěknou bronzovou medaili.

 

DS Techeetah na stupních vítězů prvního mistrovství světa ve Formuli E

  

  • Stáj DS Techeetah skončila v závěru 7. sezóny Formule E na 3. Místě v pořadí týmů.
  • Berlínský „double header“ uzavírá zatím nejépe obsazenou sezónu, v níž se o titulech rozhodovalo až v posledním závodu.
  • António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne se již nyní soustředí na příští sezónu.

Formula E 2020-2021: Berli„Letošní sezóna Formule E byla bezpochyby nejnáročnější od vzniku šampionátu, a to jak z technického, tak ze strategického hlediska,“ prohlásil Thomas Chevaucher, ředitel DS Performance. „Po 15 velmi intenzivních závodech, ve kterých jsme museli bojovat o každý bod, jsme v hodnocení týmů obsadili velmi slušné 3. místo. Náš dnešní cíl je jasný: tvrdě pracovat na tom, abychom se příští rok vrátili na nejvyšší stupínek!“

Druhý závod berlínské E-Prix se reprezentantům DS Automobiles nevydařil podle představ. Jean-Éric Vergnemu se podařilo posunout se ze 16. místa dopředu, ale nakonec se musel spokojit s 11. místem, zatímco António Félix da Costa byl během závodu přitlačen k bariéře a musel odstoupit. Tento výsledek jim neumožnil obhájit šance na titul.

„Po neúspěšné kvalifikaci ve 2. skupině vyvinul tým agresivní strategii, aby využil každé příležitosti. V polovině závodu to vypadalo dobře. Nebyli jsme však připraveni na agresivní předjíždění soupeřů,“ uvedl Mark Preston, šéf týmu DS Techeetah. „Jsme ale rádi, že jsme v úvodním podniku mistrovství světa ABB FIA Formula E skončili s DS Automobiles na třetím místě.“

Formule_EOba jezdci v letošní sezóně získali po jednom vítězství a prokázali tak plný potenciál vozu DS E-Tense FE21 v roce 2021. To je jeden z pozitivních bodů, které si chtějí odnést. „Máme za sebou sezónu plnou zvratů,“ shrnul Jean-Éric Vergne, který je v šampionátu desátý. „Zažili jsme spoustu dobrých věcí a spoustu dalších, které je třeba zlepšit. Nejdůležitější však je, že si tým zachoval svou filozofii. Rád vyhrává a je stále velmi silný. Nyní budeme pracovat na tom, abychom se vrátili silnější a v příští sezóně se pomstili. To je teď náš jediný cíl!“ 

 „Nemáme se za tak těsnou prohru co stydět,“ prohlásil António Félix da Costa, osmý v pořadí jezdců. „Na startu těchto posledních dvou závodů byl tým i oba jezdci stále ve hře o tituly. Na to můžeme být hrdí. Je třeba říci, že tento víkend byl náročný: první kvalifikace se nám povedla, ale pak už jsme prostě neměli ten správný rytmus. Gratulujeme vítězům k titulům, ale příští rok jim dáme pořádně zabrat! Máme skvělý tým a během přestávky budeme tvrdě pracovat. Už teď se těším na novou sezónu.“

Osmá sezóna odstartuje v Diriyah (Saúdská Arábie) 28. a 29. ledna 2022.

DS TECHEETAH

FormuleČínský tým Techeetah Formula-E se účastní mistrovství FIA ABB ve Formule E. Majitelem týmu je společnost Seca (Shanghai) Limited. Pro sezónu 2018/2019 mistrovství FIA Formule E se Techeetah spojil s DS Automobiles a vznikl tým DS Techeetah.

CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

China Media Capital („CMC“) založil a řídí Ruigang Li, jedna z nejdůležitější osobností v oblasti provozního řízení a investic směřovaných do médií a zábavy v Číně i ve světě. CMC vytvořila a podpořila řadu nových vůdčích osobností v oblasti médií a zábavy, internetu a mobilních zařízení zahrnujících životní styl, film, televizi, hudbu, sport, zábavu, finanční média, finanční datové služby, online videa, smart TV, reklamu, sociální sítě, hry, online vzdělávání, e-commerce, O2O atd.

SECA

FormuleSeca se sídlem v Šanghaji je přední čínskou společností zabývající se řízením a marketingem sportu se specializací na reprezentaci sportovních talentů, organizaci akcí a vývoj obsahu. Mezi investory společnosti patří Holdings China Media Capital (CMC) a Yao Ming, člen Síně slávy NBA.

DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí ztělesnit know-how francouzského luxusu v automobilovém odvětví.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření a milují nové technologie, snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 4 a DS 9.

DS-formuleZnačka DS Automobiles, která je dvojnásobným šampionem Formule E z let 2019 a 2020, stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod Označením E-Tense nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, l’expérience DS“ pro jedinečný zážitek z kontaktu se značkou DS.

Martina Bedrnová

DS Brand Director

 

 

Podobné příspěvky

Autem roku 2019 je Ford Focus

Afri

Peugeot již více než 210 let drží krok s dobou

Afri

Martin Kolomý měl nehodu se Shrekem

Afri