Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Mistrovství světa ABB FIA Formule E se tento víkend pojede v Jakartě

Formula E

Mistrovství světa ABB FIA Formule E se tento víkend  se pojede  v Jakartě v Indonésii. Uskuteční se zde 9. kolo 8. sezóny na účelově vybudovaném okruhu Jakarta International E-Prix Circuit, Ancol Beach. Jakarta bude prvním výletem šampionátu v Indonésii a DS TECHEETAH bude čelit zcela nové výzvě.

Mistrovství světa ABB FIA Formule E v Jakartě

Jean Eric-VergneDvojitý šampion DS TECHEETAH Jean-Eric Vergne přijede jako třetí v šampionátu jezdců s 95 body, pouze 16 bodů za vedoucím hráčem. S 29 body, které tento víkend nabízí, je v boji o titul možné všechno. Antonio Felix Da Costa je nyní v klasifikaci na 10. místě se 42 body. Antonio je nyní zpět na své výkonnostní úrovni a bude dychtit stát na stupních vítězů. DS TECHEETAH bude tento víkend usilovat o své první vítězství v sezóně a bude připraven tvrdě bojovat v Indonésii proti silné konkurenci na hřišti. 11 týmů a 22 jezdců Formule E bude čelit zcela nové výzvě, když se vydají na mezinárodní okruh E-Prix v Jakartě.

jakartaJe to účelově postavená závodní dráha s 18 zatáčkami a dlouhá 2,37 km, která přináší všechny nejlepší prvky pouličních závodů na malebnou pláž Ancol – největší park v jihovýchodní Asii, který denně přivítá asi 40 000 návštěvníků. Unikátní klopené úseky, zvlnění, nerovnosti a mix technických a vysokorychlostních úseků poskytnou skutečný test.

Léo Thomas – závodní ředitel: „Nyní jsme v polovině sezóny a potvrdili jsme pozici, na které jsme od začátku sezóny. Nejsme nejrychlejší, ale vždy v tempu bez ohledu na typ trati. Přesto nemůžeme udělat žádnou chybu a musíme bodovat v každém kole, abychom zůstali ve sporu za Mercedesem. Dobrou zprávou je, že Antonio je nyní zpět na výkonnostní úrovni, na kterou je zvyklý, a JEV znovu dokázal, že v této sezóně bude rychlý všude.

championship-E-WordJakarta by měla být trať plná překvapení. Bude horko s pocitem teploty 45 °C a velkou vlhkostí. Budou trpět baterie, ale i lidé v týmu. Rozložení je také odlišné od toho, na co jsme zvyklí v FE, takže jezdci a tým se budou muset rychle přizpůsobit. V minulosti byl tým vždy konkurenceschopný na trati, kterou jsme navštívili poprvé (vítězství v Sanyi, Monaku, Bernu, Berlíně a Římě). Doufám, že to ukazuje, že jsme na tento druh podmínek vždy lépe připraveni než ostatní týmy. Doufejme, že Jakarta nebude výjimkou a tým půjde s vůlí vyhrát!“ 

Zdroj: https://www.dstecheetah.com/news/jakarta

Podobné příspěvky

Königovi se poškodila převodovka a druhý závod v Mostě nedokončil

Redakce

König dokončil závody v Anglii a dojel na 23. místě

Redakce

Oliver König prokázal železnou odhodlanost a bojovnost

Redakce