Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Mistrovství světa ABB FIA Formule E se tento víkend pojede v Jakartě

Formula E

Mistrovství světa ABB FIA Formule E se tento víkend  se pojede  v Jakartě v Indonésii. Uskuteční se zde 9. kolo 8. sezóny na účelově vybudovaném okruhu Jakarta International E-Prix Circuit, Ancol Beach. Jakarta bude prvním výletem šampionátu v Indonésii a DS TECHEETAH bude čelit zcela nové výzvě.

Mistrovství světa ABB FIA Formule E v Jakartě

Jean Eric-VergneDvojitý šampion DS TECHEETAH Jean-Eric Vergne přijede jako třetí v šampionátu jezdců s 95 body, pouze 16 bodů za vedoucím hráčem. S 29 body, které tento víkend nabízí, je v boji o titul možné všechno. Antonio Felix Da Costa je nyní v klasifikaci na 10. místě se 42 body. Antonio je nyní zpět na své výkonnostní úrovni a bude dychtit stát na stupních vítězů. DS TECHEETAH bude tento víkend usilovat o své první vítězství v sezóně a bude připraven tvrdě bojovat v Indonésii proti silné konkurenci na hřišti. 11 týmů a 22 jezdců Formule E bude čelit zcela nové výzvě, když se vydají na mezinárodní okruh E-Prix v Jakartě.

jakartaJe to účelově postavená závodní dráha s 18 zatáčkami a dlouhá 2,37 km, která přináší všechny nejlepší prvky pouličních závodů na malebnou pláž Ancol – největší park v jihovýchodní Asii, který denně přivítá asi 40 000 návštěvníků. Unikátní klopené úseky, zvlnění, nerovnosti a mix technických a vysokorychlostních úseků poskytnou skutečný test.

Léo Thomas – závodní ředitel: „Nyní jsme v polovině sezóny a potvrdili jsme pozici, na které jsme od začátku sezóny. Nejsme nejrychlejší, ale vždy v tempu bez ohledu na typ trati. Přesto nemůžeme udělat žádnou chybu a musíme bodovat v každém kole, abychom zůstali ve sporu za Mercedesem. Dobrou zprávou je, že Antonio je nyní zpět na výkonnostní úrovni, na kterou je zvyklý, a JEV znovu dokázal, že v této sezóně bude rychlý všude.

championship-E-WordJakarta by měla být trať plná překvapení. Bude horko s pocitem teploty 45 °C a velkou vlhkostí. Budou trpět baterie, ale i lidé v týmu. Rozložení je také odlišné od toho, na co jsme zvyklí v FE, takže jezdci a tým se budou muset rychle přizpůsobit. V minulosti byl tým vždy konkurenceschopný na trati, kterou jsme navštívili poprvé (vítězství v Sanyi, Monaku, Bernu, Berlíně a Římě). Doufám, že to ukazuje, že jsme na tento druh podmínek vždy lépe připraveni než ostatní týmy. Doufejme, že Jakarta nebude výjimkou a tým půjde s vůlí vyhrát!“ 

Zdroj: https://www.dstecheetah.com/news/jakarta

Podobné příspěvky

XXVI. TIPCARS PRAŽSKÝ RALLYSPRINT

Afri

Václav Milík vstoupil do sezóny 2017 závodem Speedway Best Pairs

Afri

Zlatá trofej míří do Ruska, vítězem Zlaté přilby je Emil Sayfutdinov

Afri