Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Reportáže

MotoGP: Španělskou Velkou cenu suverénně vyhrál Valentino Rossi

Nedělní závod MotoGP ve Španělsku sledovalo velké množství diváků. Valentino Rossi si v kvalifikaci vyjel Pole position, v první řadě stál s Lorenzem a Marquézem. V druhé řadě byli Andrea Dovizioso, Maverick Vinales a Aleix Espargaro.

Hned po startu se úvodní pozice ujal Ital Rossi, za ním se hnal Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso a dvě Hondy – Marquéz a Pedrosa. Postupně se pořadí měnilo, Marquéz s Pedrosou se dostali před Doviho a nakonec, pro letošek smolného Itala Doviziosu, předjel i Aleix Espargaro. Skvělou šestou pozici hájil mladý jezdec Maverick Vinales, který perfektně začal letošní sezónu a dokazuje, že do královské třídy patří!

Ve druhém kole se pokusil Jorge Lorenzo zaútočit na Rossiho, ten mu však útok vrátil a Lorenzo se musel zase spokojit s druhou pozicí. Marc Marquéz, Španěl jedoucí na třetí pozici, měl rychlejší kola než Rossi, avšak Valentinův náskok nestíhal dohnat. Ve třetím kole měl Rossi skvělý čas 1,40,090.

V 7. kole se Bautista setkal s jerezkým povrchem, když havaroval v 11. zatáčce. V 10. kole fanoušci Doviziosa museli nevěřícně kroutit hlavou, když jezdec začal zpomalovat kvůli technickému problému. Dojel do boxu a v závodě již nepokračoval. Zdá se, že mu nálepka smolaře sezóny pořád zůstává.

Ve 22. kole se diváci, po dlouhé době, dočkali předjížděcí akce, když Iannone úspěšně zaútočil na Espargara a ocitl se tak na 7. pozici. Až do cíle se dojelo ve stejném pořadí, Valentino Rossi zvítězil jízdou start-cíl s časem 45:28,834 a závody si velmi pochvaloval. Nezapomněl poděkovat i svému týmu. „S týmem jsme velmi dobře pracovali, takže musím říci díky celému týmu Movistar Yamaha MotoGP, a to zejména mé části týmu“, sdělil s úsměvem Valentino.

Rossi se radoval, Lorenzo se mračil. To, že je zklamaný potvrdil i na kameru. „Jediná věc, kvůli které jsem nemohl vyhrát závod, je rovinka a řazení, protože mi zadní kolo hodně klouzalo a já nemohl včas plně otevřít plyn“, stěžoval si na techniku španělský jezdec. Třetí skončil Marc Marquéz, který se, oproti svému krajanovi, z této pozice radoval. Byl si vědom svého vedení v šampionátu a třetí pozice mu přinesla další cenné body. Téměř jsem několikrát havaroval, takže nakonec jsem zvolil před domácími fanoušky těžké rozhodnutí, tedy výhodně si zajistit 16 bodů, které budou dobré na konci velmi dlouhé sezony“. Mladý jezdec také uznal perfektní výkon italského soupeře. „Dnes byl Valentino na jiné úrovni, jako jsem by já v Austinu“.

V celkovém umístění vede Marquez s 82 body, Jorge Lorenzo je na druhém místě s 65 body a Valentino Rossi hájí třetí pozici s 58 body.

Podobné příspěvky

Mistrem světa v MotoGP se stal Jorge Lorenzo

Afri

Ohlédnutí za pražským koncertem španělského zpěváka Enrique Iglesiase

Afri

1000 mil československých míří do Bratislavy

Afri