Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Oliver König má před sebou druhý závod v mistrovství světa superbiků

konig-moto GP

Má před sebou druhý závodní víkend v mistrovství světa superbiků. A v rámci přípravy před Assenem ladil Oliver König svůj jezdecký styl na flat tracku. O minulém víkendu se český závodník zúčastnil domácího šampionátu, kde skončil na čtvrtém místě. „Je to o zatáčkách, kontrole zadního kola a plynu. Jezdím zde rovněž v mírném smyku, což se potřebuji více naučit také pro superbiky,“ pochvaloval si König, který v prvních závodech v Aragonu skončil pokaždé dvaadvacátý. V Nizozemsku se chce jezdec týmu Orelac Racing posunout výš. Závody superbiků přenáší Nova Sport, v sobotu od 14:00 a v neděli od 15:15.

König před dalšími závody superbiků trénoval na flat tracku. V Nizozemsku se chce posunout

Konig_a_flat_trackV úvodním závodním kole pochopil König mnoho věcí. Předně to, že pro ještě lepší ovládání superbiku potřebuje posílit v rukách.

To bylo hlavním mínusem v Aragonu, začala mě bolet záda a ruce. Ke konci závodu mi docházely síly,“ přiznal nejmladší účastník královské třídy. A právě na to se ve čtrnáctidenní přestávce zaměřil. „Cítím se v mnohem lepší kondici, makal jsem doma v několikafázových trénincích. Posilnil jsem a zlepšila se také flexibilita mého těla,“ tvrdil König, který také ještě zotavuje ruku, kterou si zlomil začátkem roku při tréninku.

Nemám s ní ještě stoprocentní hybnost ve všech rotacích. Ale je to určitě o 30 procent lepší než v Aragonu. Zlomenina je zahojená, problém mi jen dělá loket, který byl osm týdnů fixovaný a nebyl plně zrehabilitován. Určitě se to ale lepší,“ doplnil motocyklový závodník z Prahy. Zátěžovým testem byl také domácí šampionát ve flat tracku, kterého se v sobotu v Divišově zúčastnil. Jedná se o obdobu ploché dráhy. „Já si vybral závody, kde se může použít brzda a je tam pravotočivá zatáčka. V rozjížďkách se mi celkem dařilo, skončil jsem dvakrát první. Jenže v závěrečné finálové jízdě se mi moc nepovedl start a ztratil jsem spoustu pozic. Všechny porazil Ervín Krajčovič.

Konig_a_flat_trackFlat track si zamiloval například Valentino Rossi. A také podle Miloše Čiháka, zkušeného manažera, je výbornou přípravou na silniční motocyklové závody. „Jakékoliv svezení na motorce je dobré. Zde navíc Oliver trénuje jízdní styl, který má využití také v superbicích,“ tvrdil Čihák, který od Königa očekává v Nizozemsku další posun. „Musí dál sbírat zkušenosti a nekoukat na čas. V prvních závodech rozhodně splnil zadání. Je potřeba vědět, že měl před Aragonem tři testy ve dvou dnech a pokaždé zrychloval, jezdil stabilně, nespadl.“

Oliver KonigPodobné plány má také König, který ještě v minulém roce jezdil v nejslabší třídy Supersport 300. „Pořád se na ty závody koukám, líbí se mi. Už bych tam být ale nechtěl, adrenalin a radost na superbiku je mnohem větší. V Nizozemsku chci vidět progres, menší ztrátu na prvního jezdce a bojovat o lepší pozice. Assen mi přijde plynulejší než trať než v Aragonu, mohlo by to být o dost lepší,“ dodal český jezdec.

Závody v Nizozemsku bude opět vysílat Nova Sport, v pátek jsou na programu tréninky.

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Rallye Český Krumlov připravena ke startu!

Afri

Václav Milík je vícemistrem Evropy! Vítězem se stal Nicki Pedersen

Afri

Czech New Energies Rallye Český Krumlov slavila v letošním roce kulaté výročí

Afri