Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Rallye Praha Revival startuje 29. 10. v 16 hodin nově z náměstí Jana Palacha

Rallye Praha Revival

10. ročník sportovně-společenské akce Rallye Praha Revival se uskuteční 29. – 30. 10. za významného přispění ÚAMK. Do Prahy na start, nově na náměstí Jana Palacha, se sjedou osobnosti motoristického sportu a příznivci historických závodních a sportovních automobilů z celé Evropy. Mezi přihlášenými jsou posádky z Velké Británie, Portugalska, Francie, Belgie, Norska, Německa, Rakouska, Itálie, Polska, Litvy, Ruska a Slovenska. Celkem se na trasu mezi Prahou a Libercem chystá na 160 posádek.

Rallye Praha Revival startuje 29. 10. v 16 hodin nově z náměstí Jana Palacha

filmVedle legend našeho motosportu v čele s Milanem Zapadlem, Jiřím Moskalem, Pavlem Šofrem jsou na startovní listině i stálý příznivec této akce aktivní soutěžák Marcel Tuček, nebo čtvrtí v průběžné klasifikaci Mistrovství Evropy rallye historiků Vojtěch Štajf s Vladimírem Zelinkou.

I zahraniční účast je velmi kvalitní a pestrá. Nejvíc fanoušků má u nás stále norský závodník John Haugland díky svým úspěchům se soutěžními škodovkami. Tradičně silnou sestavu přivážejí polští přátelé v čele s Andrzejem Jaroszewiczem. Z Francie poprvé přijede rallyeový exmistr Jean-Louis Clarr, z Belgie přední účastník světových regularity rallye Jean Francois Devillers s Ericem Chapou, organizátorem prestižních motoristických podniků pro historiky v Belgii. Se startovním číslem jedna sjede ze startovní rampy československý reprezentant a multi šampión Jozef Studenič. Pestrá bude i přehlídka automobilů, nebude chybět žádná z významných značek, které se zapsaly do historie motoristického sportu.

Rallye Praha Revival startuje 29. 10. v 16 hodin nově z náměstí Jana PalachaPosádky se shromáždí v Radotíně v areálu firmy Brudra, kde v Kart centru bude organizační zázemí. Po tradičním prologu na hipodromu v Chuchli účastníci zamíří ke slavnostnímu startu, který se tentokrát odehraje na Náměstí Jana Palacha v Praze. Mimochodem itinerář zavede posádky i do Všetat, kde J. Palach vyrůstal, odkud vyrazí směrem k Liberci, který se stane centrem rallye pro nastávající dva dny. Babylon Centrum v Liberci nabídne útočiště pro soutěžící a bude i místem společenské náplně akce, tradičního sobotního večera, který neodmyslitelně k akci patří.

Sobotní etapa podle šipkového itineráře povede i po tratích kultovních rychlostních zkoušek Rallye Škoda/Bohemia, nebo závodu do vrchu v Záskalí. V neděli se z Liberce soutěž vrátí do cíle v Radotíně. Kromě jízdy podle itineráře za dodržování pravidel silničního provozu absolvují závodníci i tak zvanou Show Section na uzavřených úsecích.

Pro příznivce historie motoristického sportu bude nejlepší příležitostí vidět účastníky a jejich krásné vozy samozřejmě při slavnostním startu z Palachova náměstí, kam budou najíždět od 15,30 do 16 hodin. V ten okamžik pak odsud odstartuje první vůz. ÚAMK tak zve všechny fandy motoristického sportu prohlédnout si na náměstí J. Palacha sportovní vozy nedávné minulosti a zažít ten okamžiky napětí před startem rallye.

Z dalších „lákadel“ pro oči lze doporučit Show Sections na hipodromu ve Velké Chuchli v Praze v pátek od 15 hodin. V sobotu pak přitáhne pozornost areál ve Vesci, který se pojede třikrát, takže s přestávkami zde bude podívaná po celý den. Dvakrát rallye navštíví Adventure Land v Bělé pod Bezdězem.

V neděli po absolvování závodu do vrchu v Liberci cestou do cíle v Radotíně se ještě posádky vyřádí na komunikacích bývalého vojenského prostoru v Milovicích od 11,45 hodin. V cíli, v Radotíně, by měla první šťastná posádka odevzdat jízdní výkaz krátce před 13,30 hodinou. Po dojezdu všech účastníků a spočítání bodů pak budou v Kart centru předány poháry nejlepším posádkám ve všech vypsaných třídách.

Více na www.edda.cz/mscrdovrchu.

Igor Sirota

Podobné příspěvky

Charouz Racing System veze další cenné body

Afri

Kurzy a volné jízdy na mosteckém autodromu jsou stále v prodeji

Afri

Smolný start jezdce Königa v supersportech

Afri