Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Sport

Truck trial – nová sezona Mistrovství České republiky 2024

26. sezóna otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu zná již kompletní kalendář soutěžních víkendů. V roce 2024 se fanoušci tohoto adrenalinového klání řidičů upravených nákladních vozů mohou těšit do oblíbených lokalit. Postupně budou závody konány v Milovicích, Braňanech u Mostu, Mohelnici, Vřesové u Sokolova, Kunštátu na Blanensku a Hrachovci u Valašského Meziříčí.

Těšit se můžete na ukázky dovednosti řidičů nákladních vozidel, jezdících v terénu a rozdělených do několika kategorií. V závodech uvidíte speciálně upravené vozy různých značek. Závodníci mají vždy za úkol projet vyznačenou sekci bez dotyku označených branek a navíc v daném časovém rozhraní. Často jsou závodní vozy opravdu na hraně a ne zřídka dochází k jejich převrácení. To je také jedním z důvodů proč být u toho, byť jako divák. Na startu nové sezóny diváci uvidí nejenom  stálé “trialisty”, ale i všechny loňské mistry ČR a mnoho nováčků, kteří si stihli koupit již hotové auto, a nebo si postavili nové. Veškeré termíny závodů, novinky, loňské výsledky a fotogalerie najdete na stránkách www.trucktrial.cz.

Soutěž Truck trial zveřejnila kalendář akcí

06.04. – 07.04.2024  / Milovice u Nymburka

04.05. – 05.05.2024  / Braňany u Mostu

25.05. – 26.05.2024  / Mohelnice

22.06. – 23.06.2024  / Vřesová u Sokolova

10.08. – 11.08.2024  / Kunštát  na Blanensku

14.09. – 15.09.2024  / Valašské Meziříčí (Hrachovec)

Co je Truck trial

Je to sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu.

Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, nebo úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po závodě. Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo neprojede, je to výzva, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, je ve skutečnosti mnohem, mnohem dál. Nic pro slabé nátury. Je to sport pro opravdu silné jedince.

Soutěž probíhá v 7. kategoriích:

S1 – MB Unimog, Tatra 805

S2 – MB Unimog, IFA W50, Avia, Praga, Viza ROSS

S3 – Tatra 138, Praga V3S, Liaz, Viza ROSS

S4 – Tatra 813 a 815 6×6, Ural

S5 – Tatra 813 8×8

P1 a P2 kategorie malých a velkých unikátních prototypů, kdy každý z vozů je originál.

Informace o vstupnémhttps://trucktrial.cz/vstupne/

Facebookhttps://www.facebook.com/trucktrialczech/ ( již více jak 14 000 fanoušků)

Karel Fiala

web: www.trucktrial.cz

Truck Trial Bohemia – TRUCKPARÁDA 2023 – https://www.youtube.com/watch?v=RL8Ddzb_SOU

 

Podobné příspěvky

Aquatlonový titul pro Štěrbovou a Koblížka

Redakce

Kurzy a volné jízdy na mosteckém autodromu jsou stále v prodeji

Redakce

Závěr parkurové sezóny ve Velké Chuchli

Redakce