Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

V Česku odstartoval Toyota Yaris Cup

Yaris Cup 2023

Na začátku dubna v rámci Valašské Rallye odstartoval prvním závodem oficiální pohárový seriál Toyota Yaris Cup, který je součástí Mistrovství ČR v rallye. Pohár se letos uskuteční v rámci dalších sedmi tuzemských rallyeových podniků. Dalším závodem bude 21. až 23. dubna Rallye Šumava Klatovy. Promotérem poháru je společnost X Shift Gearboxes.

Yaris Cup 2023Toyota Yaris Cup je určený pro závodní vozy GR Yaris podle mezinárodní homologace FIA.  Výchozí model je velkosériově vyráběný model Toyota GR Yaris, splňující homologační kritéria FIA pro skupinu A. Základem je vůz s pohonem čtyř kol a s přeplňovaným motorem o objemu 1618 ccm, který byl vyvinut na bázi Toyota GR Yaris, a který je výhradně vyhrazen pro používání v rallye.

Jde o unikátní možnost, jak si zazávodit v tuzemském rallyeovém šampionátu za finančně dostupných podmínek,” říká iniciátor podniku František Macho ze společnosti X Shift Gearboxes.

Yaris Cup 2023Účastníkem poháru se může stát jezdec, který vlastní platnou mezinárodní licenci AČR stupně ITC-R pro aktuální rok. V konečném pořadí budou vyhodnoceny posádky dle počtu dosažených bodů v jednotlivých závodech seriálu. V případě rovnosti bodů bude pořadí určeno podle počtu prvních, druhých, popřípadě následujících míst.

 

Vladimír Michna      

Podobné příspěvky

ÚAMK zve všechny fandy motorismu

Afri

F2 v Bahrajnu: Skvělý Delétraz třetí, nešťastný Piquet nedojel

Jaroslav Hauer

Mostecký okruh vypsal závod pouze pro ženy

Afri