Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Vítězství modelu e-208 na soutěži TotalEnergies Green Rally Zlín 2021

P208e

Elektrický model Peugeot e-208 se při své premiéře na Green Rally Zlín předvedl v tom nejlepším světle. Tým Peugeot ČR ve složení Michal Žďárský – Jakub Nábělek si i díky výborným jízdním vlastnostem tohoto modelu odvezl z populární Barumky zlaté poháry.

Vítězství modelu e-208 na soutěži TotalEnergies Green Rally Zlín 2021

P208O uplynulém víkendu se při jubilejním 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín uskutečnil i čtvrtý ročník Green Rally určené hybridním a čistě elektrickým vozidlům. Podnik TotalEnergies Green Rally Zlín 2021 plynule navázal na podobně orientované soutěže Czech New Energies Rallye Český Krumlov jedoucí se jako součást seriálu FIA Electric and New Energy Championship a boleslavskou ECO energy Rally Bohemia. Na startu se sešlo 21 posádek, pro které byla nachystána téměř dvě stovky kilometrů dlouhá trať rallye pravidelnosti jedoucí se dle šipkového itineráře podle pořadatelem nastaveného jízdního průměru. Tzv. rallye regularity zde navíc doplnila i řada náročných testů s cílem prověřit nejen zkušenosti a souhru posádky, ale i jízdní vlastnosti samotných vozidel.

Z vítězství se po dvoudenní bitvě radovala posádka týmu Peugeot ČR s modelem e-208, která se do čela dostala už na začátku úvodní etapy. Posádka Žďárský-Nábělek pravidelně se účastnící zmíněného evropského šampionátu FIA elektrických vozidel svoji pozici udržela navzdory náročné trati vedoucí několikrát i po uzavřených RZ klasické rallye a přes velké množství záludných úkolů pořadatele po celou délku soutěže až do samotného cíle, kde se mohla radovat z celkového vítězství.

P208„Byla to naše první účast zde na Green Rally ve Zlíně. Letos za sebou máme už řadu podobně zaměřených soutěží a jsme zvyklí spíše na větší porci testů regularity, ale i zde jsme se dokázali na připravené testy poměrně rychle a dobře adaptovat. K celkovému vítězství jak mezi elektromobily, tak i mezi hybridními vozidly nám hodně pomohly skvělé jízdní vlastnosti modelu e-208. V průběhu náročných slalomů jsme se mohli spolehnout na jeho obratnost, skvělé řízení i velmi solidní výkon, což se ukázalo jako rozhodující. Soutěž jsme navíc absolvovali se skvělou spotřebou jen 14,1 kWh/100 km,“ zhodnotil výsledek jezdec Michal Ždárský, který s vozem po skončení soutěže absolvoval ještě rychlý přesun ze Zlína do Prahy, a to pouze s jedním třiceti minutovým dobíjením na rychlé nabíjecí stanici ve Vystrkově podporující nabíjení 100 kW modelu e-208.

Peugeot 208 „Zlato z Green Rally je samozřejmě zásluhou zkušené posádky, ale i vozu Peugeot e-208. Ten ve Zlíně stejně jako loni na ECO energy Rally Bohemia potvrdil své kvality. Jedná se o další krok v procesu rozšiřování povědomí o elektrických technologiích, který jsme výrazně posílili i letošním ročníkem Peugeot Emotion Day zaměřeným na nové ekologické pohony, kde byl právě model e-208 nejvíce testovaným a veřejností oceňovaným modelem. Toto vítězství na Green Rally je tak dalším na jeho seznamu úspěchů,“ řekl Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Z vítězství týmu Peugeot ČR s vozem e-208 se radoval i hlavní partner značky Peugeot, společnost Gefco ČR, jak potvrdil i její manažer komunikace Tomáš Brada: „Gratuluji vítězům! Je fascinující, jak se v poslední době mění motorismus. Stejně tak jako závodníci, tak i my logistici musíme se stejnou rychlostí sledovat trendy elektromobility a usnadnit tím našim partnerům dodávky elektromobilů k jejich zákazníkům. Jako Partners, Unlimited modernizujeme naše pobočky a připravujeme se na strmý vzestup elektromobility, která změní motorismus od základů.“

Kromě vozu e-208 se startovním číslem 7 mohli diváci TotalEnergies Green Rally Zlín 2021 vidět také další dvě posádky s vozy značky Peugeot. Model Peugeot e-2008 týmu Unicars.cz Slušovice se umístil na 6. místě, model Peugeot 3008 Hybrid vedený týmem Autoklubu ČR dojel v kategorii hybridních vozů na páté pozici.

Peugeot

Peugeot je globální kreativní špičková nespecializovaná značka. Mezi její hlavní hodnoty patří dokonalost, perfektní vzhled a emoce.  Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve více než 160 zemích světa, v roce 2020 prodala téměř 1 200 000 vozů. Poté, co oslavila 210. výročí, představuje v roce 2021 novou identitu s logem, který podtrhuje její osobitost a nadčasovost. Vedle kompletní řady elektrifikovaných osobních a užitkových vozů vyvinul Peugeot nový koncept Neo Performance. První v této nové řadě efektivních a vysoce výkonných vozidel je 508 Peugeot Sport Engineered.

Radka Matthey

         

Podobné příspěvky

Sayfutdinov dominuje mistrovství Evropy, Václav Milík v Landshutu 10.

Afri

Pardubice ve vedení, pražská Markéta druhá

Afri

Peugeot již více než 210 let drží krok s dobou

Afri