Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
cyklistika Sport

Náročný závodní týden zvládli mladíci z Topforex ATT Investments se ctí

Topforex ATT Investments

Hned čtyři závody čekaly v minulém týdnu závodníky české cyklistické stáje Topforex ATT Investments. Tři se odehrály v Polsku – Dookola Mazowsza, Puchar MON a V4 GP Poland. Jediný český závod byl V4 GP Czech Republic na trati Brno – Mikulov – Brno.

14.-17.7. Dookola Mazowsza

Topforex ATT InvestmentsV etapovém závodě startovala pětice Bárta, Štoček, Janoš, Gajdula a Voltr. První etapa vyšla nejlépe slovenské naději Matúši Štočkovi, který dojel třetí. Druhý den závodu mu ovšem nevyšel, když se neprobojoval do ujeté skupiny, a tak barvy týmu Topforex ATT Investments tentokrát nejúspěšněji hájil Tomáš Bárta, který dojel i přes značné komplikace osmý. K etapě se vyjádřil Jaromír Friede, sportovní ředitel týmu, následovně: „Před etapou jsme sázeli na Štočka a celkové umístění. V polovině závodu se podařilo odjet většímu počtu lidí a Matúš udělal chybu, když se do skupiny nedostal. Ve skupině jsme měli jen Tomáše Bártu, ale musel dvakrát měnit kolo a pak si skupinu dojíždět, což ho stálo nějaké síly, a navíc byl ve skupině sám, takže se nemohl opřít o pomoc týmových kolegů. Osmé místo po tom všem a nejlepší z Čechů je dobré, ale my jsme mysleli výš.“

Topforex ATT InvestmentsTomáš si spravil chuť během třetí etapy, kdy do cíle dospurtoval druhý, také díky týmové podpoře kolegů Matyáše Janoše a Marka Gajduly. Matúš Štoček vybojoval body navíc, kdy byl jedním z cyklistů v pětičlenném úniku. Povedený závod dodal mladíkům optimismu do posledního dne.

V poslední etapě se oddělila 35členná skupina závodníků jejíž součástí byli Tomáš Bárta a Matúš Štoček. V závěrečném spurtu se sice neprosadili, ale Bártovo celkové 5. místo, kdy skončil jako druhý nejlepší z Čechů, a 3. v kategorii U23, lze považovat za úspěch.

18.7. Puchar MON

Topforex ATT InvestmentsNa jednorázový závod Puchar MON se přesunula většina startovního pole z Dookola Mazowsza. V průběhu rovinatého závodu byli dnes aktivní i závodníci Topforex ATT Investments především tím, že se snažili chodit do úniků. Závod ale stejně skončil spurtem, přičemž čas vítěze obdrželo 69 závodníků. Vyhrál Louis Bendixen, kterému se podařilo poodjet početnému pelotonu, spurt balíku vyhrál jeho týmový kolega Tord Gudmestad. Z českých cyklistů dokončil nejlépe na 10. místě sprinter Topforex ATT Investments Tomáš Bárta, který potvrzuje formu z posledních týdnů.

17.7. V4 GP Czech Republic

Na start náročného klasikářského závodu se postavilo 20 týmů. Extrémní závěrečné stoupání ke hradu Špilberk vždy dává velké šance na úspěch zejména vrchařům. Topforex ATT Investments nominoval šestici Camrda, Petruš, Tyrpekl, Fiala, Hetfleiš a Klabouch, které čekalo 183 kilometrů do Mikulova a zpět. Během závodu se peloton střídavě trhal a spojoval a uniklé skupiny byly vždy rychle dojety. Po 100 kilometrech se zběsilé tempo uklidnilo, ale pokusy o únik stály některé cyklisty mnoho sil, což se projevilo v posledních kilometrech závodu. Pro triumf si nakonec dojel Adam Ťoupalík, následovaný Danielem Turkem a senzačně třetím Karlem Camrdou. Ten se tak posunul na průběžné 3.místo v Českém poháru a v kategorii U-23 oblékne dres vedoucího závodníka.

18.7. V4 GP Poland

Poslední ze série startů v tomto týdnu znamenal pro sestavu Camrda, Petruš, Tyrpekl, Fiala, Hetfleiš, Klabouch rychlý přesun do Polska. Rovinatý závod nedaleko Wroclawi byl dlouhý 147 kilometrů a odehrál se ve svižném tempu. Cyklisté Topforex ATT Investments kontrolovali každý pokus o únik a v závěru připravili pozici pro Petra Fialu, který skončil 8. a připsal si tak další UCI body.