Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Parádní úspěch se povedl českému badmintonovému výběru do 17 let

V Litvě na mistrovství Evropy vybojovali reprezentanti bronzové medaile, když ve čtvrtfinále porazili Španělsko 3:1 na zápasy. Postup do finále jim utekl po jasné prohře 0:3 proti Dánsku. Čeští hráči tak obhájili bronzové medaile, které získali podruhé v historii. „Dostali jsme příležitost a tu jsme dokázali využít. Náš tým je vyrovnaný na všech postech, takže jsme v úspěch věřili,“ prohlásil trenér Matěj Hubáček. Ve Vilniusu startují individuální turnaje.

Skvělá badmintonová mládež. Tým do 17 let získal bronzové medaile na evropském šampionátu

Potvrdili, že Česko má jednu z nejlepších badmintonových mládeží v Evropě. V roce 2021 získal smíšený tým bronzové medaile v kategorii 17 let a po dvou letech se na to navázalo stejným výsledkem. Čeští hráči na evropském šampionátu juniorů porazili v základní skupině jasně Lucembursko a Faerské ostrovy 5:0, těsně pak zvítězili nad Portugalskem 3:2. Ve čtvrtfinále si pak poradili se Španělskem, což byl klíčový duel.

Na turnaji si čeští junioři připsali celkem 16 vítězství a 6 proher, celkově získali 34 setů a 913 bodů. Čtyři výhry získal talentovaný Marek Čepela, a to v singlech tak deblech. Dařilo se také Amélii Maixnerové, která nestačila pouze na Španělku a Dánku. Pět důležitých bodů vybojoval v deblech Adam Srnec.

Druhá bronzová medaile v reprezentačních juniorských turnajích je pro český badminton velkým úspěchem. „Máme z toho obrovskou radost. Obhájit medaili není běžné a zejména k tomu nám gratulovali ostatní trenéři,“ dodal trenér Matěj Hubáček.

Foto: Český badminton
Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Série Eurocup byla úspěšná pro české posádky lodní třídy 29er

Afri

Fitness sektor v krizi

Afri

Freestylová série NIGHT of the JUMPs se vrací

Afri