Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Parádní vítězství na Gardě

jachting-krsicka

vitezove-jachtingBěhem prvního květnového víkendu se na Gardě jela odložená Easter Regatta třídy 29er, kterou vyhrála česká posádka bratrů Michala a Lukáše Krsičkových z Yacht Clubu CERE. Závodila také třída ILCA. Třída 29er startovala poprvé v sobotu 1. 5. odpoledne. Vítr byl slabý a žádnou rozjížďku se nepodařilo odjet. V neděli si jachtaři proto museli přivstat a v ranním větru odjeli dvě rozjížďky – první v silném a druhou ve středním větru. Třetí rozjížďka se jela ve slabším odpoledním větru. Tu bratři Krsičkové vyhráli a vybojovali tak celkové vítězství ve velmi dobře obsazeném závodě 52 lodí z pěti zemí. Lukáš Dadák s Dan Viščor (YC LS Brno) vezou domů 17. místo a Vojta Cibulka (JK Plzeň) s Petrem Tupým (YC LS Brno) 24. místo.

Parádní vítězství na Gardě

jachting-cibulkaPod vedením trenéra SCM třídy 29er Davida Křížka se závodu zúčastnily tři české posádky: „Musím pochválit nejen bratry Krsičkovy, ale i ostatní dvě posádky. Naším cílem je vždy skončit v první polovině startovního pole, a to se podařilo,“ chválí trenér. „Začala se projevovat zimní příprava, kterou jsme letos absolvovali. Michal s Lukášem získali jistotu startů, zlepšili techniku i taktiku. Mají na to dojíždět i na velkých regatách v první desítce. Tady prodali vše, co se naučili a je z toho zlatá medaile. Musím ale říct, že výsledek byl lepší než výkon, stále jsou tam drobné chyby, na kterých musíme pracovat,“ zhodnotil reprezentační trenér. „Překvapivě jsme zúročili také trénink, který proběhl před týdnem na Nechranicích. Stejně jako teď na Gardě se tam vystřídaly všechny druhy podmínek, a to se posádkám pro závod hodilo,“ dodal.

jachting-KrsickaVe stejné době závodila na Gardě i třída ILCA. Zúčastnila se i česká reprezentantka Alessia Palanti, ale ve dvou rozjížďkách, které třída ILCA 6 odjela se jí nedařilo a skončila na 35. místě.

Výsledky třídy 29er: https://www.circolovelaarco.it/regate-lago-di-garda-2021/easter-regatta-2

Výsledky třídy ILCA: https://www.circolovelatorbole.com/clientfiles/regatta/attachments/20210502144549_default.htm

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dK7XT4dnsLg

trener a jachtariEva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

 

Podobné příspěvky

Samková motivaci neztratila

Jaroslav Hauer

Topforex Lapierre slaví bronzovou medaili

Afri

Čeští surfaři začínají bojovat o olympiádu

Afri