Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Paralympijský cyklista Ježek motivoval týmové běžce

Prague_Marathon_2022

Opět se při Volkswagen Maratonu Praha stal kapitánem. Jenže v letošním ročníku projektu Battle of the Teams nebyl u vítězného týmu. Úspěšný sportovec Jiří Ježek ale rozhodně nesmutnil. Sám si zaběhl v neděli půlmaratonskou trasu a navíc potvrdil, že má zlatou ruku při výběru profesionálních atletů. „Přál jsem si do týmu Keňana Noberta Kigena a ten pražský maraton vyhrál. Když jsem běžel po trati, podporoval jsem členy mého týmu. Bylo to skvělé,“ doplil Ježek, několikanásobný paralympijský šampion z týmu Birell. Už v příštím víkendu ho čeká další výzva – Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary.

Paralympijský cyklista Ježek chce uspět na půlmaratonu v Karlových Varech

Prague_Marathon_2022V unikátním a revolučním projektu se jeho týmu v celkových výsledcích nevedlo, Birell totiž obsadil poslední šesté místo. V součtu časů elitních atletů a ostatních běžců – ALL RUNNER získal 3664 bodů. A nepomohl ani celkový triumf Keňana Kigena nebo domácí maratonský titul Marcely Joglové. „Bohužel nám někteří elitní běžci nedokončili maraton, to se stává. Ty různé koeficienty a počítání průměrných časů daly vítězství týmu Generali Česká pojišťovna, což je fajn. Aspoň se to střídá. Byla by dobrá tradice, aby každý rok vyhrál někdo jiný,“ dodal s úsměvem Ježek, šestinásobný mistr světa.

Birell pro členy týmu připravil mnohé bonusy, ale zároveň se je snažil mohutně motivovat, před startem podpořit. „Dělali jsme online workshopy, měl jsem k nim motivační řeč. Rovněž jsem se rozhodl pražský maraton z poloviny běžet, abych podpořil naše běžce na trati. To bylo fajn, protože to spousta našich členů ocenilo. Dokonce mi hlásili, že kvůli mně se přihlásili do týmu Birell, což bylo příjemné. V tom je myšlenka Battle of the Teams naprosto unikátní,“ pochvaloval si Ježek, který polovinu trasy maratonu zaběhl za hodinu a půl. A poté se vystřídal Heřmana Volfa z organizace Cesta za snem, která od Birellu získala 50 tisíc korun na pomoc při plnění snů aktivních lidí s různými zdravotními hendikepy.

Atmosféra maratonu byla nádherná, hodně lidí u tratě nás podporovalo. Naposledy jsem běžel půlmaratonskou vzdálenost v roce 2011, pak jsem kvůli cyklistické kariéře startovat nesměl. A teď po konci kariéry se vracím k běhání, zjistil jsem, že to jde,“ dodal Ježek, který se už těší na start Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. V sobotu 21. května vyběhnou běžci na rychlou a rovnou trasu vedenou unikátní lázeňskou kolonádou. Součástí závodu je také dm rodinný běh nebo Běh o pohár rektorky VŠFS. Volná místa ještě zbývají.

Battle of the Teams při Volkswagen Maratonu Praha: 1. Team Generali Česká pojišťovna (Kelkile Woldaregay, Purity Changwony, Moses Kemel, Yitayal Zerihun) 4849 bodů, 2. Team adidas Runners (Malene Meyer, Jan Pernica, Julien Lebreton, Philipp Baar) 4189 bodů, 3. Team Volkswagen (Ayele Abshero, Risper Chebet, Lucy Cheruiyot, Edwin Kosgei) 3742 bodů, 4. Team Skupina ČEZ (Yuma Hattori, Azmera Hagos, Jiří Homoláč, Bekelech Borecha) 3721 bodů, 5. Team Mattoni (Emmanuel Saina, Sintayehu Hailemichael, Nicolaï Saké, Sofiya Chgen) 3703 bodů, 6. Team Birell (Nobert Kigen, Bontu Gada, Benjamin Fletcher, Marcela Joglová) 3664 bodů.

Jiří Uhlíř

 

Podobné příspěvky

Viktorka splnila podmínky radnice! Na Seifertce zůstane sportoviště

Afri

České RS Fevy byly na Balatonu pořádně vidět

Afri

MMA je plná ADRENALINU

Jaroslav Hauer