Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Pavel Schejbal vystřílel pro Česko na univerziádě bronz

Svoji první mediali z univerziády si vystřílel pistolář Pavel Schejbal v disciplíně 10 m vzduchová pistole.
cinaPo napínavé kvalifikaci, kdy se pořadí měnilo s každým výstřelem, se student Západočeské univerzity v Plzni a člen SCMV Olymp mohl radovat z osmého místa a postupu do finále, který mu zajistil nástřel 578. Finále se českému střelci podařilo na výbornou! Od jeho začátku se držel na předních pozicích a po každé z odstřílených sérií byl nejhůře 4. Českého závodníka nerozhodilo ani několikaminutové přerušení soutěže kvůli technickým problémům korejského soupeře. V nejdůležitější části eliminace udržel nervy na uzdě a postoupil do rozstřelu o medaile, ve kterém získal bronz.
“Mám velikou radost, protože něco takového se mi nikdy nepovedlo, je to v mé kariéře velký krok kupředu. Něměl jsem velká očekávání, chtěl jsem odvést svoji práci, a to se myslím podařilo. Když jsem šel do finále, tak jsem si řekl, že už jsem osmý, že už to horší být nemůže, že člověk už může jenom získat. Tak jsem si řekl, že s tím zabojuju, že to nějak půjde a ono to šlo,” popsal průběh svého bronzového závodu student Západočeské univerzity v Plzni. 
Soutěž ovládl domácí závodník Kai Hu, stříbro bere Korejec Hojin Lim. Do kvalifikace nastoupil také zlatý medailista z rychlopalné pistole Matěj Rampula. Ten v kvalifikaci obsadil s nástřelem 573 konečné 16. místo.
Kateřina Štefánková

Druhou dnešní bronzovou medaili vybojovaly puškařky Veronika Blažíčková, Kateřina Štefánková a Sára Karasová v týmové soutěži v třípolohové malorážce, v níž se sčítaly dohromady jejich výkony v kvalifikaci. Češky měly v součtu nástřel 3501 a ten jim stačil na třetí místo. Zlato berou Indky (3527) a stříbro domácí Číňanky (3525). Celkově už střelci na hrách v Chengdu vybojovali 4 cenné kovy (1 – 0 – 3).

Kateřina Štefánková se jako jediná z českých reprezentantek probojovala do finálové osmičky. V dopolední kvalifikaci obsadila s nástřelem 1172 poslední postupové, tedy osmé místo. Ve finále se pak studentka VŠB-TU Ostrava statečně držela na dostřel medailových pozic. Po první položce vkleče figurovala dokonce na 4. místě. V eliminaci, která probíhala v poloze vestoje, pak vybojovala skvělé sedmé místo.Další dvě české závodnice se v kvalifikaci umístily až ve třetí desítce. Sára Karasová s nástřelem 1165 obsadila konečné 23. místo, Veronika Blažíčková pak byla s nástřelem 1164 klasifikovaná na 24. místě.
Přehled všech událostí ze čtvrtého a dnešního pátého dne najdete na webu CAUS.cz, včetně informací o těsné prohře basketbalového týmu s USA
Dnešní aktualizovaný přehled z pátého dne soutěží pak zde:
Bc. Martin Boška
Mediální tým České asociace univerzitního sportu

Czech University Sports Association Media Team

   

Podobné příspěvky

PUMA spolupracuje s českým motocyklovým závodníkem Oliverem Königem

Afri

Přívratský a Štolbová českými vlajkonoši na univerziádě v Číně

Afri

Lay Dee Jane: Nemohla bych hrát muziku, která mě neoslovuje

Afri