Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Fotbal Sport

Po 120 letech možná fotbal na Žižkově skončí

Žižkov

Zastupitelé městské části Praha 3 dnes neschválili dohodu s klubem ohledně rekonstrukce stadionu Viktorie Žižkov. Klíčovou dohodu podpořili pouze Piráti, STAN a TOP 09,což k  jejímu  schválení nestačilo.  Pro dohodu vyjednávanou téměř rok bohužel kromě koaličních Zelených nezvedli ruku především  zastupitelé   z opozičního uskupení vedeného ODS, a stali se tak pomyslnými  hrobníky  žižkovského fotbalu. Smlouva o investici měla odblokovat patovou situaci a umožnit zahájení  rekonstrukce   stadionu v režii fotbalového klubu s příslibem možného prodejeObsahovala jasné  záruky zachování fotbalu na Žižkově, které Piráti požadovali. 

Po 120 letech možná fotbal na Žižkově skončí. Může za to politikaření ODS a neochota majitele klubu smířit se pronájmem. 

Opoziční ODS a ANO, ale i koaliční Zelení, odmítli byť i jen možnost jednání o prodeji stadionu, každý zřejmě z jiných pohnutek. Nepřesvědčily je ani záruky, které radnice vyjednala. Vinu na osudu stadionu však kromě těch, kdo nehlasovali pro dohodu s klubem, nese částečně i majitel fotbalového klubu, developer Martin Louda, který trval na tom, že stadion od města koupí a nebyl během ročního vyjednávání ochoten přijmout několik nabídek radnice na dlouhodobý pronájem za symbolickou částku. Bylo přitom zřejmé, že zastupitelstvo se od začátku k prodeji staví zdrženlivě. 

Je to šokNikdo nečekal, že zastupitelé ODS dohodu nepodpoří a pohřbí žižkovský fotbalFaktem je, že většina pro prodej stadionu zkrátka v zastupitelstvu neexistuje. Majitel zase není ochoten přistoupit na pronájemMusíme přijmout tvrdou realitu a dívat se dopředu. Nastal čas začít se zamýšlet nad budoucností stadionu, aby i v dalších letech sloužil veřejnému zájmu, dodává radní pro sport František Doseděl (Piráti). 

Mgr. František Doseděl, radní pro sport, tělovýchovu a dotační politiku Prahy 3

Bc. Michal Gill

ÚMČ Praha 3, odborný asistent radních za Pirátskou stranu

Podobné příspěvky

Česká plachetnice v Zemi Františka Josefa

Redaktor J.Hampl

Zábava s buggy Gladiator Z8

Afri

Příběhy biatlonového šílenství připomínají legendární pouť za Svatým grálem

Afri