Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

PRAGUE BEACH POLO CUP 2022

Zakladatel a viceprezident České asociace hráčů koňského póla Jan Průcha říká, že koňské pólo je nový golf. Tento exkluzivní sport rozvíjí v Česku už 12 let. “Koňské polo je především unikátní příležitost pro byznys networking a prezentaci kvalitních produktů a značek”. Přesvědčit se o tom mohou zájemci už letos v srpnu, kdy na dostihovém závodišti v pražské Chuchli proběhne výjimečný turnaj PRAGUE BEACH POLO CUP 2022.

PRAGUE BEACH POLO CUP 2022  se koná v Chuchle Arena Praha

od pátku 12. srpna do neděle 14. srpna 2022

Tradiční koňské pólo se hraje na trávě. Hřiště je velké 274 x 146 metrů, což je plocha více než 180 tenisových kurtů. Hrát na takovém hřišti je pro nás, hráče, ten nejlepší sportovní zážitek. Bohužel pro diváky už to tak atraktivní není. Pro ten správný divácký zážitek musí být kolem hřiště tribuny – takové hřiště v Česku zatím není – a diváci mají většinou dalekohledy. Přirovnání k tenisovému kurtu jsem zvolil záměrně, protože se pólo hraje míčkem, který je podobně veliký jako tenisák. Pro mne jsou ale na prvním místě diváci a jejich zážitek, proto všechny turnaje TAXIS POLO nebo PRAGUE POLO pořádáme v takzvaných arénách. Je to regulérní forma hry koňského póla – má lehce odlišná pravidla od toho na velkém hřišti, ale pro diváka je to fantastický zážitek. Jako byste byli přímo součástí hry. Hraje se výrazným nafukovacím míčem, koně tryskají přímo kolem vás, cítíte dusot koní při útoku. Je to opravdu dechberoucí.

Koňské pólo je nový golf, říká Jan Průcha

poloParkur obecně si získal v posledních letech v Česku velkou popularitu především díky největšímu světovému šampionátu Global Champions Prague Playoffs, který se letos již počtvrté koná v O2 Areně. 

Pólo se hraje na třech různých površích: tráva, písek – beach polo – a sníh (ale fakticky je to led) – snow polo. Pólo na písku je pro diváky nesmírně atraktivní. Kontrast bílého písku, koní a barevných hráčských dresů je unikátní, protože většina jezdeckých sportů se jezdí v tmavých sakách. V Praze nebyla dostatečně velká písečná plocha, kde by se beach polo dalo zahrát. Až paní Marie Vítková na dostihovém závodišti vybudovala profesionální arénu na parkury.

Hráči k nám dorazí z mnoha evropských zemí – Německa, Anglie, Polska, Maďarska a Slovenska. Český tým postaví klub, ve kterém již dvanáctým rokem hraji – Aviator Polo Club. Přestože je pólo –jako jeden z mála sportů na světě – smíšeným sportem, kde se nerozlišuje mezi hráčkami a hráči, budeme mít i čistě dámský tým, který bude reprezentovat slovenský klub Danube Polo Club.

Ve Velké Británii je pólo součástí DNA královské rodiny, především rodu Windsor, kde pólo hrají nebo hráli princ Harry, princ William, princ Charles, a dokonce princ Philip nebo král Jiří VI. Velikým fanouškem póla je i královna Alžběta II.

Fanouškem póla z oblasti businessu a showbusinessu je například Ralph Lauren, který okolo něho vystavěl ikonickou módní značku. Pólo podporují také osobnosti jako Elon Musk a Sir Richard Branson, milují ho Barbara McQueen (vdova po Steve McQueenovi), Sylvester Stallone, Tommy Lee Jones a mnoho dalších světově známých osobností a podnikatelů.

Vstupenky pro veřejnost je možné zakoupit na www.TickeLIVE.cz a stojí 250 Kč. Děti do 15 let mají vstup zdarma a bude pro ně připraven bohatý doprovodný program. Je to tedy ideální akce pro celé rodiny. Na finálový dnen, kterým je sobota 13. srpna, je možné  zakoupit i exkluzivní vstupenky do Polo VIP Lounge za 1 800 Kč. Velký zájem je o firemní stoly, které stojí 12 000 Kč pro šest osob. VIP Lounge je k dispozici od 11.00 do 22.00 hod. a na hosty kromě finálových zápasů póla čeká špičkový catering, argentinská vína, jihoamerické rumy, módní přehlídka, after party a mnoho dalšího.

https://www.praguebeachpolo.com/

​Česká asociace hráčů koňského póla

Podobné příspěvky

Emerson Fittipaldi si vyzkoušel mostecký okruh

Afri

Gibu Fight Night 2 – dobojováno!

Afri

Buďte aktivní a vyběhněte si volný vstup do nejzábavnějšího aquaparku

Afri