Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Prague Lions opět potvrdili roli favoritů

americky fotbal

Ve 3. kole Snapbacks ligy amerického fotbalu Prague Lions potvrdili roli favoritů a na domácím stadionu Viktorie Žižkov porazili Ústí nad Labem Blades vysoko 49:6. O čtyři touchdowny domácích se postaral running back Adam Žouželka.

Nezastavitelný Žouželka čtyřmi touchdowny nasměroval Lions k výhře

Americky-fotbalLions dokázali hned v úvodu potrestat chybu soupeře, když ústecký Lukášek přišel o míč, který zalehla obrana pražského týmu. O chvíli později se z 30yardového touchdownu radoval Žouželka poprvé. Na úvodní touchdown dokázali Blades zareagovat a ještě v první čtvrtině si pro touchdown doběhl Weiss. To ale bylo ze strany ústeckého útoku vše.

 

Lions si na začátku druhé čtvrtiny dokázali vzít vedení zpět, když quarterback Shazzon Mumphrey přesným passem do endzóny našel Davida Hlaváčka. O chvíli později navyšoval Žouželka na 21:6 a Lions získávali zápas bezpečně pod svoji kontrolu.

Navíc obrana Blades nedokázala najít recept na zastavení útoku Lions v čele s Žouželkou, který si těsně před koncem prvního poločasu doběhl pro třetí touchdown a poločasové skóre tak bylo 28:6 pro domácí. „Stálo to na ofenzivní lajně a odvedli neskutečný kus práce. Já už měl většinou volnou cestu,“ ocenil práci spoluhráčů Žouželka.

VIDEO ze zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=GRXNRm4kzoU

Blades se stejně jako v předešlých zápasech nevyvarovali chyb v kopacích akcích. Odkopnutý míč z kopačky pražského Davida Hlaváčka nedokázal zpracovat Martin Antoš a volný míč zalehli Lions. Z nabídnuté pozice na hřišti dokázal Žouželka rychle skórovat čtvrtý touchdown a posunul skóre na 35:6.

Zbytek zápasu měli Lions pod kontrolou a o poslední dva touchdowny se postarali Mumphrey a Polák. Lions porazili Blades 49:6 a po třech zápasech jsou stále bez prohry. „Největší síla týmu je v konceptu. Nemáme jednu největší zbraň. Máme běhovou i passovou hru. Obrana hraje neskutečně a celý tým prostě šlape dohromady,“ radoval se Žouželka po zápase.

  1. kolo Snapbacks ligy

Prague Lions – Ústí nad Labem Blades 49:6

Jiří Uhlíř

 

Podobné příspěvky

Každý si musíme nalézt svoji vlastní cestu i způsob

Afri

Moto GP – kdo bude mistrem světa?

Afri

3. Dostihový den – Jarní cena čtyřletých klusáků již dnes od 14 hodin ve Velké Chuchli 

Afri