Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop Sport

Pražské mažoretky z T. J. Sokol Vysočany získaly titul SILVER MEDALIST

Ve dnech 9. – 10.8.2023 se Pražské mažoretky z T. J. Sokol Vysočany účastnily historicky prvního Mistrovství světa mažoretek, které se konalo v anglickém Liverpoolu.

Seniorská skupina mažoretek získala ocenění  WORLD CHAPMPION

Světové federace twirlingu a mažoretek WBTF (World Baton Twirling Federation) a WFNBTA (World Federation of National Baton Twirling Associations) se spojily do největší světové asociace IBTF (International Baton Twirling Federation), která uspřádala nejprestižnější světovou soutěž mažoretek. Samostatného mistrovství světa se účastnilo 7 států, včetně velmoce USA.

Pražské mažoretky soutěžily v disciplíně Majorettes Traditional corps v kategoriích Junior a Senior. V této disciplíně se hodnotí důraz na klasickou mažoretku, přesné provedení, synchron, originalita, zajímavost prostorové choreografie a pochod.

Juniorská skupina se umístila na 2. místě a  získala titul SILVER MEDALIST (Vicemistr světa) a seniorská skupina získala ocenění nejvyšší, a to WORLD CHAPMPION (Mistr světa). Mažoretky si kromě medailí přivezly mnoho zážitků, zkušeností a krásných přátelství s atlety z ostatních států. Celá soutěž se nesla v přátelském duchu a podporu nacházely u místních obyvatel i u soutěžících z jiných států. Ovšem podpora z rodného města Prahy přímo na místě nebo přes živé vysílání byla ta největší a nejsilnější.

Pražské mažoretky děkují Svazu mažoretek a twirlingu ČR za tuto příležitost a přátelům a rodičům za úžasnou podporu!

Filip Rajchart

Podobné příspěvky

Loni prudce klesl počet nově narozených dětí

Afri

Z některých výkonů jsem úplně hotovej

Afri

Zlatá trofej míří do Ruska, vítězem Zlaté přilby je Emil Sayfutdinov

Afri