Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Přípravy na Praque International Marathon jsou v plném proudu

Eva Vrabcová Nývltová

Přípravy na nejkrásnější vytrvalecký závod jsou v plném proudu. Prague International Marathon, který je oceněn prestižní známkou kvality World Athletic Elite Label Road Race, znovu nabídne půvaby české metropole a nezapomenutelný zážitek. Jeden dárek má pořádající tým RunCzech pro závodníky připraven už nyní – všichni registrovaní běžci budou moci na 42 kilometrů dlouhou trať každý týden trénovat s olympioničkou Evou Vrabcovou Nývltovou!

Účastníci Prague International Marathon mohou na závod trénovat s olympioničkou Vrabcovou Nývltovou

„Pokud chcete běžet 7. května Prague International Marathon, který patří mezi nejhezčí závody, je potřeba začít trénovat. A to nejpozději příští týden. Pokud odtrénujete podle plánů, které připravujeme, tak pevně věřím, že maraton nejen nějak přežijete, ale hlavně si ho i užijete,“ vzkazuje Eva Vrabcová Nývltová, účastnice olympijského maratonu v brazilském Riu 2016.

 

RunCzech si za svou historii připsal 10 světových rekordů.

maratonTréninky začnou už v úterý 17. ledna v 18 hodin úvodní přednáškou, kterou povede manžel a trenér slavné závodnice Martin Vrabec. Začátek samotného tréninku bude v 18:30. Následující týden bude tréninková lekce ráno od 7:00 (tréninky se budou v těchto časech po týdnu střídat). Do startu maratonu tak zájemci mohou s Vrabcovou Nývltovou absolvovat celkem až 16 tréninků.

Tréninkové tipy ale běžci od bronzové medailistky z mistrovství Evropy 2018 v Berlíně, která mimo jiné také startovala na třech zimních olympiádách v běhu na lyžích, dostanou už tento týden na email.

Maratonský víkend se v Praze koná 6. až 7. května 2023.

Kromě klasického maratonu se poběží také další závody. Velmi oblíbený je například 2Run, v němž si stanovenou porci kilometrů rozdělí dva běžci na polovinu.

RunCzech, jehož všechny závody získaly známku kvality od World Athletic, zahajuje sezonu 26. února tradičním půlmaratonem v italské Neapoli, následovat bude 1/2 Maraton Praha, který startuje 1. dubna.

Registrace je možné zakoupit na tomto odkazu: https://www.runczech.com/cs/akce

RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou. Prague International Marathon spol. s.r.o. (“PIM”) byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni. RunCzech běžecká liga a SuperHalfs motivují hobby běžce. Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge. RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů.

Foto: RunCzech

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Karolína Plíšková před Australian Open: Mazlila se s hady a krokodýly!

Jaroslav Hauer

Königovi se poškodila převodovka a druhý závod v Mostě nedokončil

Redakce

Velká pražská dubnová cena – 16. dubna 2022

Redakce