Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Projekt Battle of the Teams propojuje profesionální závodníky s hobby běžci

Run Czech beh

S královské individuální disciplíny udělat kolektivní událost. Takové cíle má projekt Battle of the Teams, které propojuje profesionální závodníky s hobby běžci. Speciální týmy měly premiéru při loňském ročníku Prague International Marathonu a pokračovat v tradici se bude také letos. Na květnovém pražském maratonu budou čtyři týmy – obhájce z Generali, ČEZ, Mattoni, Letiště Václava Havla a také Rohlik.cz. Každý brzy představí svého kapitána a účastníci dostanou možnost se do jednoho celku připojit. Čeká na ně řada bonusů a hlavně také podpora dobročinných akcí.

Do běžeckého projektu Battle of the Teams se letos na maratonu zapojí čtyři týmy!

Pravidla Battle of the Teams jsou jednoduchá – v každém týmu budou za své výkony bodově ohodnoceni čtyři profesionální atleti a k nim se poté přidá průměr dosažených bodů všech ostatních běžců. Pokud navíc profesionál zaběhnesobní rekord, získá pro svůj tým extra tříprocentní bodový bonus. Podobné pravidlo se nově vztahuje také na hobby běžce – All Runners. „Nic podobného v žádném jiném běžeckém závodě neprobíhá. O finanční odměnu tak budou moci bojovat všichni, kteří se do Battle of The Teams zapojí,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Nic podobného na žádném jiném závodě neprobíhá. Opět tak bude o vítězství a hlavně o prostředky pro dobročinné účely usilovat šest speciálních týmů. „Každý účastník, který s námi poběží maraton, má jedinečnou šanci se přihlásit do jednoho z týmů. Je to speciální a zábavný motivační prvek, který vám dá pocit sounáležitosti a týmovosti,“ prohlásil Organizátoři již brzy odtajní týmy a jejich kapitány. Na oblíbený květnový pražský maraton je možné se přihlásit na stránkách RunCzech.com.

Prague International Marathon

Generali včele s biatlonistou Michalem Šlesingrem ovládli minulý ročník. Do projektu se nově zapojilo Letiště Václava Havla a také online prodejce potravin Rohlik.cz. Vítězný tým získá 30 tisíc euro, které se rovnoměrně rozdělí mezi čtyři profesionální atlety, 15 tisíc euro pak dostane zbylých pět týmů. Finanční odměnu dostane také nejlepší účastník Battle of the Teams, který bude součástí vítězného týmu.

Každý z účastníků letošního Prague International Marathonu, který odstartuje v neděli 7. května, bude vyzván, aby si vybral svůj tým. Dostane možnost obdržet řadu bonusů od firem, ale zároveň se stane součástí skupiny, která se přímo na trati navzájem motivovala a podporovala. Další informace naleznete na RunCzech.com.

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Francouzský herec Pierre Richard se stal součástí projektu – Kořeny osobností

Afri

PUMA spolupracuje s českým motocyklovým závodníkem Oliverem Königem

Afri

Čeští softbalisté na úvod šampionátu prohráli s domácím výběrem 1:3

Afri