Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Atletika Sport

První dáma udělila záštitu nad 23. ročníkem adidas Běhu pro ženy na 5 km

Startovní výstřel na květnovém Maratonu Praha provedl prezident Petr Pavel, nyní se k jeho úsilí o podporu sportu v České republice přidala i jeho žena Eva Pavlová. První dáma udělila záštitu nad 23. ročníkem adidas Běhu pro ženy na 5 km, který se koná již tuto sobotu – 2.9. 2023 v 18:00 v centru Prahy. „Je to pro nás velká čest, že se paní Eva Pavlová zasadila o tento ryze ženský závod. Moc si vážíme toho, že prezidentský pár takto přispívá k propagaci sportu a v našem případě hlavně běhu,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, jehož tým v rámci tradiční Grand Prix Praha pořádá také Birell Běh na 10 km, který začíná v 19:30.

Pod záštitou první dámy! adidas Běh pro ženy na 5 km podpořila manželka prezidenta Eva Pavlová

Samotného závodu se Eva Pavlová kvůli enormnímu časovému vytížení sice nezúčastní, ale na dálku všem drží pěsti. Už v květnu na Pražském maratonu její muž prohlásil, že sportovní akce tohoto druhu jsou obrovskou příležitostí, jak ukázat naši zemi světu. Český prezident si zároveň velmi dobře uvědomuje problémy s rostoucí obezitou dětí. „Budeme dál hledat cesty, jak dětem a mladým lidem ukázat, že sport je úžasná věc, která pomáhá předcházet nejrůznějším zdravotním problémům,“ zdůraznil v květnu Pavel. „Zrovna běhání je jeden z nejlevnějších a nejefektivnějších způsobů, jak něco udělat pro sebe. A můžeme to dělat úplně každý,“ upozornil také na jaře.

Obou závodů Grand Prix Praha by se mělo zúčastnit až 7500 tisíc běžců. Na startu na náměstí Republiky budou také velké hvězdy světového běhání. Například jednadvacetiletý Etiopan Tadese Worku, který už desetikilometrovou trasu na silnici zvládl za 26:56, nebo Keňan Alexander Mutiso, vítěz letošního Pražského maratonu, či Isaac Kibet z Ugandy. V poli se také objeví přední čeští atleti z RunCzech Racing Teamu Jiří Homoláč, Damián Vích či Martin Zajíc.

Charitativními partnery závodů jsou Pink Bubble podporující mladé lidi s onkologickým onemocněním a Cesta za snem zaměřující se na pořádání sportovních akcí se zapojením lidí s handicapem. Oběma organizacím lze finančně přispět už při registraci nebo si zakoupit registrační balíček přímo přes jejich eshopy. Poslední volné registrace na oba závody jsou k dispozici také na www.runczech.com.

RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou. · S projektem Napoli Running pořádá běžecké závody v Itálii a má kanceláře v Japonsku a v Číně. · Prague International Marathon spol. s.r.o. (“PIM”) byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni. · Za celou historii RunCzech se RunCzech akcí zúčastnilo téměř 1,2 milionů běžců. V roce 2019 jsme přivítali v cíli 120 000 z nich a to ze 131 různých zemí.

ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL je náš způsob, jak v běžeckém světě přivítat opravdu každého. · RunCzech běžecká liga a SuperHalfs motivují hobby běžce. Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge. RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů. · V roce 2021 RunCzech představil unikátní běžeckou novinku The Battle of the Teams. “Vyrovnaný týmový souboj profesionálních maratonců, rovnoměrné a spravedlivé rozdělení týmů podle osobních rekordů jednotlivých běžců, každý tým může zvítězit”.

RunCzech si za svou historii připsal 10 světových rekordů. · Pro ty nejmenší a školou povinné máme Bambini Run, rodinné běhy a Juniorský maraton. · Na certifikovaných trasách můžete s FreeRun běhat bezpečně po celé České republice. · V našem Running Mallu se můžete setkávat s běžci z celého světa. · Veškeré doprovodné informace týkající se RunCzech najdete zde.

Veronika Dostálová

Podobné příspěvky

Aero Minor veterán z Le Mans na mosteckém autodromu

Afri

Veslařka Šantrůčková si dojela pro zlato, basketbalisté vyhráli univerziádu!

Afri

V Mostě testovaly závodní kamiony už i první zahraniční týmy  

Afri