Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Tiskové Zprávy

Severská kombinace vyměnila po neúspěchu na šampionátu ve Falunu trenéry – Ladislava Rygla ml. střídá Vladimír Šmíd

(LIBEREC, 4. května 2015) – Rada Úseku severské kombinace Svazu lyžařů České republiky odvolala z funkce reprezentačního trenéra seniorského výběru Ladislava Rygla ml. Stalo se tak především na základě neúspěšného vystoupení českých sdruženářů na letošním mistrovství světa ve Falunu. Jeho nástupcem se stal dosavadní asistent Vladimír Šmíd, který by měl do 10. května navrhnout nový realizační tým.

Ladislav Rygl ml. převzal sdruženářskou reprezentaci před rokem, když vystřídal dlouholetého trenéra Luďka Šablaturu. S ním v minulosti několik sezon spolupracoval také Vladimír Šmíd.

Nenavázali na tradici

„Mistrovství světa ve Falunu pro nás skončilo velkým neúspěchem i zklamáním. Nejlepším individuálním umístěním českého zástupce byla až 17. pozice a nepodařilo se tak navázat na tradici solidních umístění z předcházejících šampionátů trvající od roku 2001. Navíc se v průběhu sezony ukazovalo, že v reprezentačním družstvu nepanuje ani optimální klima v komunikaci mezi trenérem, závodníky a realizačním týmem především v zátěžových situacích, kde jí bylo nejvíc třeba. Láďa Rygl byl vynikající sdruženář, ale potřebuje získat ještě více zkušeností z trenérské práce a dozrát i osobnostně,“ shrnuje důvody výměny Radek Cikl, předseda Úseku severské kombinace SLČR.

Rada úseku obdržela trenérské nabídky od bývalého československého reprezentanta Jána Klimka a opětovně od Luďka Šablatury, jenž po ročním působení ukončil před nedávnem angažmá u reprezentace Ruska. Nakonec se rozhodla přijmout nabídku Vladimíra Šmída a pověřila ho navržením nového realizačního týmu do 10. května. Jisté však je, že se v něm z úsporných ekonomických důvodů bude muset obejít bez asistenta.

Činnost ukončili Churavý, Slavík i Rypl

Českou severskou kombinaci v následujících měsících čeká období zásadní přestavby. Aktivní závodní činnost totiž ukončili v této sezoně dva nejzkušenější reprezentanti Pavel Churavý a Tomáš Slavík, konec kariéry ohlásil také Lukáš Rypl. Severská kombinace přitom nutně potřebuje mezinárodní úspěch, neboť i tato skutečnost rozhoduje o financování úseku. Letošní rozpočet úseku doznal výrazného snížení a částka 1,812 milionu korun navržená Svazem lyžařů ČR představuje pouhých 49,8 % sumy z roku 2014.

„V roce 2016 není v termínovém kalendáři žádná vrcholná soutěž a nabízí se tak prostor pro přebudování seniorské reprezentace. Vzhledem ke sníženému počtu závodníků jsme nominovali pouze jednoho trenéra. Spoléháme i na to, že se projeví dlouhodobá úzká spolupráce Vladimíra Šmída už od juniorské kategorie s naším nejlepším závodníkem – Miroslavem Dvořákem,“ argumentuje Radek Cikl.

Tomáš Slavík sportovním ředitelem úseku

Tomáš Slavík sice kvůli chronickému zranění kolena letos ukončil závodní kariéru, ale přesto u severské kombinace i nadále zůstane ve významné funkci. Na valné hromadě úseku byl zvolen novým členem rady úseku a od 1. června se stane také jeho sportovním ředitelem.

zdroj: info severská kombinace

Podobné příspěvky

Divadelní tip: Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte s Marthou Issovou a Annou Polívkovou v La Fabrice

Šebík

Přelétly Saharu a už jsou zpátky doma

Redakce

Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES a FOR GAMES nabídnou potřeby pro děti a svět her

Redakce