Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Atletika Sport

Sportovní bojovnost předvedla Yaremchuk na půlmaratonu

maraton

Na sobotním Sportisimo 1/2Maratonu Praha předvedla skvělý výkon. To však nebylo jediné, co atletku sportující pod italskou vlajkou zviditelnilo. Sofiia Yaremchuk dobíhala do cíle s ukrajinskou vlajkou, v cíli s ní směle pózovala před fotografy. Tím chtěla vyjádřit podporu pro zemi, která je pod válečným útokem Ruska. A ze které pochází. „Chtěla jsem tím vzkázat světu, že stojím za Ukrajinou. Celý svět žádnou válku nechce,“ komentovala ve finiši pražského půlmaratonu atletka, která skončila celkově pátá.

Běžela za Ukrajinu! Yaremchuk na pražském půlmaratonu překonala osobní rekord

Yaremchuk na mezinárodních soutěžích reprezentuje Itálii

behPůvodem je však z Ukrajiny, což dává znát. I když tuto zemi nereprezentuje, .běhá pro ni a má ji stále v srdci. Už letos v Neapoli na Napoli City Half Marathonu, který rovněž pořádala organizace RunCzech, proběhla cílovou páskou s ukrajinskou vlajkou. Toto gesto zopakovala i na pražském Sportisimo 1/2Maratonu Praha.

Chci všem vzkázat, že Ukrajina válku nechce. Jediné, co chceme, je mír, a to na celém světě,“ říká atletka. Na Ukrajině má rodiče, sourozence a přátele. Věnovala tak tento závod všem lidem, a hlavně mužům a ženám, kteří za tuto zem v současné době bojují.

Sportovní bojovnost předvedla Yaremchuk také na půlmaratonu, který se pořádal za nepříznivého počasí. Startovalo se v teplotách kolem nuly stupňů a za mírného sněžení. I přes tyto překážky se jí podařilo vylepšit svůj osobní rekord. A to z 1:10:11 na 1:09:09.

Byla opravdu velká zima a taky vítr mě překvapil. Minulý měsíc jsem trénovala v Kyrgyzstánu, takže jsem na takovou zimu nebyla vůbec zvyklá. Běžela jsem ale rychle a za to jsem ráda,“ popsala svůj Yaremchuk, která ve Sportisimo 1/2Maratonu skončila celkově pátá. Do cíle doběhla po více než dvou minutách za Nesphine Jepteling z Keni.

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Beachclub Strahov obhájil titul na šampionátu klubů

Afri

Dnes startuje vituální GP Austrálie F1

Jaroslav Hauer

London Knights opět vítězí v Global Champions League

Afri