Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Fotbal Sport

Startuje Kittfort liga amerického fotbalu

Americky fotbal-hraci

Lions budou v pětičlenné Kittfort lize favoritem také letos. Kvůli koronaviru se Lions do loňské nedohrané sezony nepřihlásili, a tak se obhájce titulu vrací k soutěžnímu zápasu po více než 700 dnech.

V loňské sezoně prošli Gladiators základní částí bez prohry.

prilba a micHned v úvodním kole 11. července se utkají v repríze finále na hřišti Steelers. Do Czech Bowlu postoupí nejlepší dva týmy ze základní části.

Podle papírových předpokladů se o dvě místa do Czech Bowlu bude rvát trojice týmů a to Lions,  Steelers a ještě Vysočina Gladiators. 

Startuje Kittfort liga amerického fotbalu

Americky fotbalLions povede dlouholetý hlavní trenér Zach Harrod a trenérský tým opět doplní ze zámoří Dan Disch, který u Lions působil v mistrovské sezoně 2019. Klíčovou pozici quarterbacka bude letos zastávat Shazzon Mumphrey. Jeho cíl do letošní sezony je jasný. „Chci pomoct k obhajobě titulu,” hlásí Mumphrey před startem Kittfort ligy. Očekávání od Mumphreyho jsou vysoká. Jeho předchůdce Michael Hayes překonal počet naházených touchdownů v základní části a dovedl Lions po 13 letech čekání k titulu.

Dění na českých trávnících amerického fotbalu můžete sledovat na ČT sport v magazínu Touchdown. Fanoušci amerického fotbalu se kromě nové série magazínu Touchdown mohou těšit na sobotní přímý přenos, kdy se před kamerami ČT sport utkají Přerov Mammoths a Vysočina Gladiators.

Am-fotbal1. kolo Kittfort ligy

  • Přerov Mammoths – Vysočina Gladiators (10.7. od 11:00, ČT sport)
  • Ostrava Steelers – Prague Lions (11.7. od 16:00)

https://youtu.be/Jdp5AT4HIuY

Radim Kroulík
PR&marketing
Česká asociace amerického fotbalu

Foto: Petr Brodecký

Podobné příspěvky

Český jezdec Václav Milík na Mistrovství Evropy ostudu nedělá

Redakce

Vojtěch Řepa z Topforex Lapierre mistrem

Redakce

Gladiators a Mammoths si zajistili místo v semifinále Snapbacks ligy

Redakce