Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Startuje Pražský softbalový týden, v akci budou české reprezentantky

Celkem deset týmů zasáhne do tradičního Pražského softbalového týdne, který se uskuteční od této středy do čtvrtka 6. července. V něm budou hlavními hvězdami české reprezentační softbalistky. Souboje postupně svedou s výraznou zahraniční konkurencí jako je Austrálie, Tchaj-wan nebo Nizozemsko. „Pro některé z těchto týmů je to po dlouhé době, co si zahrají v Evropě,“ prohlásil Gabriel Waage, předseda České softbalové asociace. Úvodní duel odvysílá zítra od 18:30 ČT sport Plus.

Tohle bude pořádný test pro české softbalistky, které chtějí patřit v Evropě k těm nejlepším a velkým snem je pro ně účast na olympijských hrách. Na Pražském softbalovém týdnu odehrají celkem 11 zápasů – čtyři proti Austrálii, pět proti Tchaj-wanu a po jednom utkání proti soupeřům z Evropy – Německu a Nizozemsku. Češky do 22 let čeká šest zápasů a juniorky do 18 let celkem devět.

Eliška Thompsonová

Jsem velmi rád, že se turnaj opět vrací, vzhledem k tomu, že již tři roky nebyl kvůli pandemii Covidu-19. Tento rok je turnaj velmi dobře obsazen týmy v seniorské divizi,“ doplnil Waage. Právě konfrontace se světovými týmy bude pro české hráčky velkým přínosem. Vždyť společně s Austrálii do Česka zavítá Laing Harrow, hlavní trenér ženského týmu na olympiádě 2020 v Tokiu. Navíc australský výběr mužů dovedl k mistrovskému titulu na loňském mistrovství světa na Novém Zélandu.

Je to poprvé, kdy se na Pražském softbalovém týdnu objeví takové zahraniční týmy. Využily toho, aby se mohly u nás aklimatizovat a připravit se zde na první fázi mistrovství světa, která se koná v červenci v Evropě,“ vysvětlil předseda asociace Waage. V akci bude k vidění například Eliška Thompsonová, která v letošní extralize předvedla 29 úspěšných odpalů. Ale i další hvězdy, jako Ema Vodičková, Barbora Saviola nebo Veronika Pecková.

K vidění také bude juniorská divize, ve které se představí dva týmy české reprezentace, a to U22 a U18. Své síly poměří s národními týmy v kategorii U18 Nizozemska, Německa a Ukrajiny. Cílem pro Český tým U18 v této divizi je hlavně připravit se na mistrovství Evropy, kde je cílem obhájit mistrovský titul z roku 2021 a postoupit na mistrovství světa. První atraktivní zápas začne hned ve středu od 18:30 proti Austrálii. Ve čtvrtek se pak odehraje od 19:00 utkání proti Tchaj-wanu na Eagles v Krči.

Foto: CSA
 
Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Charouz Racing System veze další cenné body

Afri

Mladí windsurfaři vezou ze Španělska medaile

Afri

O úspěšnosti nadhozu rozhodují nuance a jeho míč letí i přes 120 km/h

Afri