Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Startuje softbalový šampionát do 23 let

Vojtech Buchner

Čeští softbalisté si zahrají na premiérovém mistrovství světa do 23 let. V Argentině se úvodní zápasy rozehrají v sobotu, turnaje se účastní 12 nejlepších zemí světa. Česká reprezentace byla nalosována do základní skupiny A, ve které se postupně utká s týmem Jihoafrické republiky, Mexika, Argentiny, Singapuru a Austrálie. První tři umístněné celky postupují do další fáze turnaje. „To je určitě naším cílem. S losem jsme spokojení, začínáme totiž s outsiderem skupiny Jihoafrickou republikou, což by nám mohlo pomoci před klíčovými zápasy skupiny pošetřit nadhazovače,“ prohlásil hlavní kouč Dušan Šnelly.

Češi chtějí být v Argentině vysoko a nastoupí se staršími hráči

Původně se mistrovství této věkové kategorie mělo uskutečnit v roce 2021, akce ale byla odložena kvůli koronavirové pandemii. Proto se světová federace rozhodla o účasti hráčů, kteří by věkový limit splňovali v roce 2021. Na české soupisce se tak objevilo hned pět takových softbalistů. „O mistrovství světa do 23 let se jedná v uvozovkách. Během doby, kdy se to odkládalo, většina kádru do 23 let přešla do reprezentace mužů. Díky tomu desítka hráčů byla už na mistrovství světa mužů v Novém Zélandu,“ narážel Šnelly na akci, která se odehrála koncem roku.

Vojtech BuchnerNa dospěláckém šampionátu obsadili čeští hráči deváté místo. Zkušenosti z tohoto turnaje využije nyní v Argentině Vojtěch Buchner, který patří k nejlepším pálkařům a nadhazovačům domácí extraligy. Český tým bude spoléhat také na jeho bratra Adama, oba jsou tahouny týmu Painbusters Most. K velkým oporám bude patřit také Jakub Osička, loňský extraligový šampion z Břeclavi. Ten byl jedním z velkých hrdinů v roce 2020, kdy na šampionátu do 18 let v Novém Zélandu vybojoval se svými spoluhráči historické bronzové medaile pro český softbal.

V útoku se český tým bude opírat také o George Harrise z Břeclavi, který také na dospělém MS patřil k nejlepším pálkařům. Softbalisté trénovali poslední dva víkendy  venku na hřišti, a to v Itálii a Havlíčkově Brodě. „V rámci možností, která česká zima nabízí, proběhla příprava dobře. Díky mistrovství světa mužů na Zélandu jsme udrželi hráče až do prosince venku, takže ta pauza byla v podstatě jen v lednu a únoru,“ dodal Šnelly. Ještě před sobotním startem sehráli Češi několik přípravných zápasů. Po Jihoafrické republice vyzvou softbalisté Mexiko, poté domácí Argentinu a pak Singapur a Austrálii. Finálové zápasy jsou na programu v neděli 23. dubna.

Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

Účast na Světových hrách může mít pro Anna Serme velký význam

Afri

Juniorský mistr světa Ondřej Teplý jachtařem roku 2015.

Afri

Šamorín bude hostit mistrovství světa ve středním triatlonu

Jaroslav Hauer