Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
cyklistika Sport

Tomáš Bárta se prosadil v polské Solidarnosci

Topforex ATT Investments

Ostrowiec, 26. června 2021 – Od středy se závodníci Topforex ATT Investments účastnili pětietapového závodu Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques. V 32. ročníku se blýskl Tomáš Bárta, který obsadil skvělé 10. místo v kategorii ELITE a v kategorii U23 bral dokonce bronz. Tým Topforex ATT Investments se umístil v konkurenci 26 týmů sedmý.

Tomáš Bárta se prosadil v polské Solidarnosci, v kategorii ELITE dojel desátý

Topforex ATT InvestmentsPro závod nejnižší kategorie UCI (2.2) byla nominována šestice Jiří Petruš, Petr Klabouch, Petr Fiala, Matúš Štoček, Tomáš Jakoubek a Tomáš Bárta. Většina etap byla sprinterského charakteru, odlišovala se pouze čtvrtá, dlouhá 213 kilometrů během nichž cyklisté nastoupali 1800 metrů.

Tomáš Bárta potvrzoval svou konzistentní formu celý závod, když v každé etapě dokázal dojet mezi nejlepšími deseti. Výjimkou byla náročná čtvrtá etapa, kdy do cíle dorazil na 16. místě. Tomášovi vynesla umístění třetí místo v jeho věkové kategorii U23, v nejlepší dvacítce ho pak doplnili týmoví kolegové Matúš Štoček (12.místo) a Petr Klabouch (20.místo).

Kromě chyby ve čtvrté etapě, ve které si mladí cyklisté nechali ujet pětičlennou skupinu a bohužel jim tak unikla šance bojovat o umístění na podiu, vyšel náročný závod závodníkům Topforex ATT Investments i týmově, když se v celkovém hodnocení umístili na skvělém sedmém místě se ztrátou 2:46 na vítěze. Potvrdila se tak opět velká devíza české cyklistické stáje, kterou je týmové pojetí závodů, ze kterých pak těží i jednotlivci.

Závody nabitý červen bude pro tým Topforex ATT Investments pokračovat Sibiu Cycling Tour v Rumunsku. V Čechách budou nadějní cyklisté k vidění až v polovině července, kdy se účastní závodů Českého poháru.

Michaela Doležalová

Podobné příspěvky

Bramborová medaile a zlato v mixech pro české Fireballisty na mistrovství Evropy