Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Sport

Toyota GR Yaris s Tomášem Engem bude zaváděcím vozem Středoevropské rallye

Sportovní model Toyota GR Yaris od společnosti HS Automobil bude nultým vozem na nadcházející Středoevropské Rallye, která se bude konat ve dnech 26. až 29. října ve třech zemích včetně České republiky. Auto, jehož úkolem je projet celou trať jako zaváděcí vůz, bude řídit zkušený závodní jezdec Tomáš Enge.

Tomas EngePro české fanoušky budou důležité zejména čtvrtek a pátek, kdy se závod pojede na českém území. Toyota GR Yaris vždy projede trať etapy jako poslední kontrola před prvními závodními speciály, ve kterých budou za volantem největší současné hvězdy WRC. Za tým Toyota Gazoo Racing se na start postaví Sébastien Ogier, Elfyn Evans a Kalle Rovanperä.

„Pro náš GR Yaris je velká čest, že se může zhostit úkolu nultého vozu. Jde o vůz, který je součástí nově vzniklého Yaris Cupu v rámci českého seriálu rallye. Tentokrát uvede ty největší světové hvězdy,” říká Jaroslav Havlík, jednatel společnosti HS Automobil.

Toyota GR Yaris v sobě nezapře rallyeové kořeny svou ovladatelností a naladěním podvozku. O dostatečný výkon se stará přeplňovaný tříválec o objemu 1,6 litru a výkonu 300 koní. Zaváděcí vůz ve vlastnictví jihlavské společnosti HS Automobil bude mimo jiné obrandovaný značkou Kinto, která na českém trhu nabízí operativní leasing Kinto One.

Jitka Jechová

Podobné příspěvky

Dvacet let tradice: MOTOCYKL otevře své brány již 3. března 2016!

Redakce

Na Birell Grand Prix Praha přijede i světový rekordman Rhonex Kipruto

Redakce

Startují semifinálové softbalové bitvy!

Redakce