Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

Úspěch českého squashe: na juniorském šampionátu získal tým medaile

Vyzvali největší evropské naděje a uspěli. Medailově! Čeští hráči do 17 let získali třetí místo na mistrovství Evropy smíšených týmů, které se uskutečnilo před pár dny v Praze. Do české metropole dorazilo celkem 250 účastníků včetně rozhodčích a doprovodu. „Byl to pro nás historický úspěch. Poprvé jsme na takové úrovni porazili Anglii a vybojovali medaili. Akci v Praze si všichni pochvalovali,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe. Tým do 15 let skončil na 11. místě.

Celkově český tým vyhrál 7 utkání a jen jednou prohrál, vybojoval 53 setů a jen 19 jich prohrál. Excelentní výkon v podání Vojtěcha Martinovského, Martina Štěpána, Davida Linharta, Karolíny Šrámkové nebo Anety Sezemské. „Je to super, tým odvedl dobrou práci. Hrát proti Anglii byl mentální boj, hodně emocí. Dokonce mě soupeř škrábl na bradě,“ popsal Štěpán, který se vrátil k souboji o bronzové medaile s Anglií. V něm porazil Jude Gibbinse, klíčový bod pak v pěti setech získal Martinovský.

Ještě nikdy se nestalo, aby z týmových šampionátů odjížděla Anglie s prázdnou. Je to squashová velmoc,“ vysvětlil úspěch Fořter, který zároveň mistrovství Evropy juniorů v Praze pořádal. Titul nakonec získala Francie, se kterou čeští hráči prohráli v semifinále. „To nás mrzí, že se nám nepodařilo takového soupeře porazit. Ale nakonec jsme si spravili náladu v duelu o bronz,“ hodnotil Štěpán.

Českému squashi tak roste další úspěšná generace. Po Danielu Mekbibovi, Viktoru Byrtusovi, nebo třeba Marku Panáčkovi by na squashových kurtech měli řádit další hráči. „Určitě prokázali své kvality, dokázali jsme, že máme talentované hráče, kteří mohou být v budoucnosti úspěšní. To nás velmi těší, protože práce s mládeží je pro nás velkou prioritou,“ dodal Tomáš Fořter ze squashové asociace.

Tým do 15 let v sestavě Adam Burget, Dominik Forgač, Mikuláš Dufek, Barbora Komárková a Denisa Otáhalová skončil na jedenáctém místě. Celkem si na turnaji připsali dva vítězné zápasy.

Foto: Irena Vanišová
Jiří Uhlíř

Podobné příspěvky

9. klusácký dostihový den – dostih Pražského zpravodaje

Redakce

Zlato a bronz z Cádizu

Redakce

Alessia vede na juniorském mistrovství Evropy

Redakce