Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport

V Česku startuje e-sportový turnaj Toyota Gazoo Racing Academy

Tuzemské zastoupení značky Toyota vstoupilo do světa e-sportu. Během nově vzniklého turnaje Toyota Gazoo Racing Academy se po pět závodních večerů utkají piloti vozů Toyota GR86. Komentovaná podívaná bude přenášená prostřednictvím O2 TV Sport a on-line.

Závodníci, kterých se dosud přihlásilo 37, usednou do Toyoty GR86 v populárním simulátoru iRacing, který věrně napodobuje atmosféru a všechny atributy závodů. Jezdci pojedou po známých světových tratích. Jednotlivé závody mají podobu open cupu, do každého se tedy jezdci mohou přihlásit zvlášť. Velkou část přihlášených tvoří zkušení jezdci a e-sportové týmy.

Vozy Toyota GR86 jsou v rámci iRacingu zdarma. Závodit se bude na pevně nastavených vozech, a bude tak záležet pouze na talentu závodníka. Samotnému závodu bude předcházet trénink, dvacetiminutová kvalifikace a závody 2×25 minut.

Analýza expertů ve studiu GR

V rámci dvouhodinových přenosů se diváci mohou těšit na profesionální komentář, analýzu expertů ve studiu GR, nebo rozhovory s vítězi závodů. Jedním z moderátorů a komentátorů bude motoristický novinář Jakub Rejlek. Celý přenos zajištuje zkušené studio Proesport.cz, které má s pořádáním takových turnajů velké zkušenosti a jsou zárukou vysoké profesionality přenosu.

„Už teď víme, že se přihlásili top jezdci z celé České republiky, například loňský mistr Virtual GP a letošní lídr, takže se můžeme těšit na fantastické a férové souboje,“ říká Vojtěch Novák.

Vladimír Michna

Podobné příspěvky

Dostihový den Elektrizace železnic Praha

Afri

Neil Coxon se plánuje usadit v České republice a nabízí své zkušenosti a pomoc českému jachtingu

Afri

Připravujeme se na restart, partneři nás podrží, hlásí Topforex Lapierre

Afri