Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Vodní sport

26. Česká námořní rallye – Mistrovství ČR One-Desing 2021

jachting

Česká námořní rallye je nejstarší tradiční regatou pořádanou pro české jachtaře.

Sedmidenní etapový závod námořních plachetnic, pořádaný firmou TPS CENTRUM každoročně od roku 1997, se koná vždy na závěr jachtařské sezóny v chorvatských pobřežních vodách za účasti nejlepších českých jachtařů všech lodních tříd včetně těch olympijských.

jachtingJiž 26. ročník České námořní rallye, která je mistrovstvím ČR v námořním jachtingu one-desing, začíná v neděli 9. října v Chorvatsku. Letošní novinkou je posunutí závodu přibližně o 100 km směrem na jih do oblasti Střední Dalmácie. Start bude v marině Kaštela poblíž historických měst Trogir a Split. Nová lokalita a atraktivní mariny v historickém městě Trogir nebo na ostrovech Šolta a Brač budou pro jachtaře jistě zpestřením.

Na 26 závodních lodích First 35 a 45 se regaty zúčastní kolem 200 jachtařů s řadou mistrů ČR, Evropy i olympioniků. Čtvrtstoletí starý postříbřený putovní pohár a věcné ceny budou vítězným posádkám předány v pátek 14.10. v marině Kaštela. Během šesti závodních dnů čeká jachtaře přibližně 8 až 12 rozjížděk rovnoměrně rozložených mezi okruhové a navigační v celkové délce kolem 120 námořních mil. Poprvé bude letos využito sledování lodí navržené společností SAP, které divákům umožní on-line sledování regaty. Ta je tradičně velmi dobře obsazena, nechybí loňský vítěz tým RODOP ani předloňský MORGAN SAILING TEAM. Závodu se zúčastní i tři čistě ženské posádky a nebude chybět ani nový ředitel Chorvatského turistického sdružení v Praze pan Miodrag Mlačić.

Napínavé souboje našich nejlepších jachtařů můžete také sledovat na

Facebooku: https://www.facebook.com/ceskanamornirallye

a Youtube: https://www.youtube.com/user/TPScentrum/videos

Foto z minulého ročníku – Pavel Nesvadba

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

www.ceskanamornirallye.cz.

e-mail: eva@skorepova.com

mobil: +420 602 124 289

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

Podobné příspěvky

Výroční setkání ALT 29er a vyhlášení výsledků soutěže „Jachting hledá Skiffmeistera 2020“

Redakce

Český tým na startu juniorského mistrovství světa v Haagu

Redakce

Dřina, chaos a nevydařený den pro Karla Lavického

Redakce