Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Vodní sport

V italském Malcesine na Gardě konal tradiční Foiling Week

jachting

Od 30. 6. do 3. 7. se v italském Malcesine na Gardě konal již tradiční Foiling Week. Letos měl poprvé závod World Sailig status „Special Event“ a zařadil se tak do úzké skupiny nejprestižnějších závodů, jako jsou Americký pohár, SailGP nebo Ocean Race.

Foiling Week – příprava na světový a evropský šampionát

jachtingČesko reprezentovali bratři Krsičkovi z pražského klubu YC CERE, Lukáš s Michalem na Waszpech a Martin na Mothech. Pro Michala s Lukášem se jednalo o první závod na Waszpech a jejich hlavním cílem bylo nabrat co nejvíce zkušeností v rychlém závodním poli. Pro Martina to byl poslední závod před červencovým mistrovstvím Evropy.

Každý den se závodilo na odpolední oru o síle od 8–15 uzlů a v kombinaci s hladkou vodou se jednalo o perfektní podmínky pro foil. Michal s Lukášem se každým dnem zlepšovali, hlavně pak na startech, se kterými měli zpočátku potíže. Oba v závěru ukázali, že dokážou držet krok s nejrychlejšími, když Michal přivezl 12. a Lukáš 19. místo. Ze závodu si odváží spoustu nových zkušeností, které hodlají zužitkovat na mistrovství světa. To začíná již za pár dnů. Z 68 lodí byl Michal na 33. a Lukáš na 38. místě.

Startovní pole na Mothech bylo již tradičně velmi silné, včetně dvou posledních olympijských vítězů či závodníků SailGP. Martin měl dobrou rychlost lodě s pomocí níž doháněl ne příliš povedené starty, které bohužel nemůže kvůli absenci flotily a trenéra nacvičit. V závodě si vyzkoušel spoustu nastavení lodě a ještě vylepšil rychlost, což hodlá na červencovém mistrovství Evropy zužitkovat. Poslední den závodu jej bohužel vyřadil z boje technický problém, a tak se o několik míst propadl. Celkově skončil na 33. místě ze 72 závodníků.

Eva Skořepová

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

www.zacnisjachtingem.cz

 

 

Podobné příspěvky

Mladí windsurfaři vezou ze Španělska medaile

Afri

Jachtařské přednášky v roce 2022

Afri

Jachtařka Alessia Palanti znovu bojovala o titul

Afri