Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Zlato a bronz z Cádizu

Zlato a bronz z Cádizu pro naše windsurfařky

V Cadizu včera skončil závod iQFoil a iQFoil Youth & Junior International Games, kterého se zúčastnilo 13 našich windsurfařů. Na startu byl olympionik Karel Lavický a také náš úspěšný juniorským tým.

Zlato a bronz z Cádizu pro naše windsurfařky

sadilkovaBěhem šesti dní se podařilo odjet celkem 11 kurzových a slalomových rozjížděk. Poslední den závodu se pak mohly odjet medailové rozjížďky, kterých se účastní vždy 10 nejlepších závodníků v každé kategorii. Medal race se jede systémem, že závodníci ze 4. až 10. místa jedou čtvrtfinále, ze kterého postupují vždy dva nejlepší do semifinále a tam se utkají se závodníky z 2. a 3. místa. Do finále pak postupují znovu dva nejlepší ze semifinále, kteří si to pak rozdají s vítězem základní části o medaile.

My jsme měli největší zastoupení v kategorii U19 dívky, kde po základní části byla na 3. místě Kristýna Piňosová, hned za ní skončila Kateřina Altmannová, následovaná Nelou Sadílkovou. Medailová rozjížďka ale vše změnila a zlato si nakonec odváží Nela Sadílková, Kateřina Altmannová obsadila 3. místo. Kristýna Piňosová skončila pátá a Kristýna Chalupníková osmá.

stupneV dívkách U17 skončila na pěkném 5. místě Alexandra Lojínová, šestá byla Nicol Říčanová. V silné kategorii U19 kluci jel výborně David Drda, který byl po základní části na 5. místě, bohužel ve čtvrtfinále měl předčasný start, stejně jako další tři závodníci a skončil tak na 7. místě. V U17 kluci dojel Tibor Nevelöš na 6. místě. Karel Lavický v seniorské kategorii mužů si zajel výborné 13. místo.

start„Závody se vydařily, jezdili jsme každý den a naši závodníci se mohli poměřit v kvalitně obsazeném závodě s evropskou špičkou. Nebezpečí tohoto sportu zakusil Radim Hasman. Během jedné z rozjížděk narazil v rychlosti přes 40 km/h do kusu plovoucího dřeva a bohužel si vyhodil rameno. Část týmu tu ještě zůstává na další trénink, ostatní odjeli domů odpočívat a taky trochu do školy. V dubnu čeká iQFoil juniorský tým další závod ze série iQFoil Games, tentokrát na Gardě, a SCM jede na mistrovství Evropy ve třídě Techno 293 do Cagliari,“ referuje z Cádizu Milan Hájek.

Kompletní výsledky zde: https://regatas.fav.es/es/default/races/race-resultsall/text/copa-del-mundo-iqfoil-2022-2022-es/menuaction/race-toa

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

Podobné příspěvky

Parkurový CPI Summer Cup ve Velké Chuchli již tento víkend

Redakce

How to Conquer a Half-Pipe: A Few Words From the Master

Ilja Hynek

Topforex ATT Investments uspěl v Českém poháru, Štoček s Bártou na pódiu

Redakce