Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Výroční setkání ALT 29er a vyhlášení výsledků soutěže „Jachting hledá Skiffmeistera 2020“

jachting

Vyhlášení „Skiffmeistera 2020“ se mělo konat ve středu 13. ledna v YC CERE. Nařízení vlády to bohužel neumožnily, a tak se konalo virtuálně přes Teamsy za hojné účasti závodníků třídy 29er. Po úvodních slovech trenéra Davida Křížka, prezidentka asociace tříd 29er a 49er Jana Košťálová zhodnotila sezonu.

Výroční setkání ALT 29er a vyhlášení výsledků soutěže „Jachting hledá Skiffmeistera 2020“

Vloni se na Lipně konal jeden závod série Eurocupu třídy 29er, počítá se s ním i na červenec 2021. Česká republika zatím neúspěšně kandidovala na pořadatele Mistrovství Evropy třídy 29er v roce 2020 a v roce 2022, nicméně podle slov Václava Brabce se nevzdává a kandidaturu na pořádání tohoto významného závodu bude podávat i nadále.

jachting-skolaVáclav Brabec také informoval o tom, že se od 4. do 9. září 2021 bude na Lipně konat juniorské mistrovství Evropy tříd 49er, 49er FX a Nacra 17. Před akcí proběhne klinika, kde naši mladí závodníci mohou získat cenné zkušenosti s olympijskými lodními třídami.

Všechny plánované závody, které se budou konat v roce 2021 v ČR, představil Vítězslav Ott a stav domácí 29er flotily zhodnotil Jan Pokorný. V nadcházející sezoně předpokládá starty 18 českých posádek na 29erech. Tato třída od roku 2017 zaznamenává neustálý nárůst počtu posádek.

Laser třída jachtingSpolupráci v oblasti PR pochválila PR manažerka ČSJ Eva Skořepová. Reprezentační trenér pak zhodnotil výkony jednotlivých posádek v uplynulé sezoně, seznámil závodníky s plánem na sezonu další a přivítal vzácné hosty. Nejprve reprezentantky ve třídě 49erFX Dominiku Vaďurovou a Sáru Tkadlecovou, které pozdravily mladé závodníky a prozradily, že se nyní chystají na další trénink do Portugalska a v březnu, pokud to situace dovolí, na závody na Mallorku. Dalším hostem byl předseda ČSJ Radim Vašík, který popřál všem hodně úspěchů v příští sezoně.

Následovalo vyhlášení výsledků Česko-Slovenského poháru, Regionálního českého poháru a Poháru ČR.

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

Podobné příspěvky

Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

Afri

Synchronized Skydiving is More than a Sport. It’s an Art Form.

Ilja Hynek

Karty Prague Fight Night odtajněny! Sportovní hala Královka 27.6.2019

Afri