Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Sport

Z pražského Strahova v sobotu posviští Red Bull Káry

red-bull kara
V sobotu se koná akce Red Bull káry, kdy se 40 nemotorových vozítek spustí parkem Královka z Pražského Strahova. Závodit se bude v rychlosti, kreativitě a předvedené show. Posádky přihlásily výtvory na kolech s pracovními názvy jako banánový tryskáč, medvídek Pú, Tatra T3, párek v rohlíku nebo pojízdný vinohrad. Závod zahájí automobilový závodník Erik Cais. 
 

Co jsou Red Bull Káry 

Red Bull Káry jsou dnem plným zábavy, což dokazuje i oblíbenost této akce ve světě. První závod se konal v roce 2000 v Belgii a od té doby se zopakoval 138 krát v 52 zemích. Do Česka se vrací po 15 letech. Jedná se o závod nemotorových vozidel, v němž 40 vybraných týmů představí svá podomácku vyrobená vozidla. Na trase vytyčené ve svahu pražského Strahova bude jejich úkolem vyhnout se všem překážkám a dosáhnout co nejrychlejšího času. Před startem bude mít každý tým půl minuty na to, aby získal porotu originální show. Nejrychlejší a nejkreativnější tým vyhrává.  

Známé osobnosti na startu i v porotě 

Na závodní trať se postaví i týmy z řad známých osobností – Hvězdný tým Evropy 2, Vašek Matějovský a Jakub Štáfek, moderátor a milovník extrému Nikos Mach nebo youtubeři Erem. V porotě zasedne snowboardcrossařka Eva Adamczyková, biatlonistka Markéta Davidová, šermíř Alex Choupenitch, skateboardista David Luu, bavič Martin Mikyska, automobilový závodník Erik Cais, crossfiťačka Lucie Minářová a další. Celým dnem budou provázet moderátoři Snídaně s Novou Johan Mádr a Ondřej Havel spolu s Naomi Adachi. 

Krom zmíněných osob ve zprávě na místě bude také Markéta Vondroušová, Martin Fuksa, Michal Maroši, Petr Kraus, Vávra Hradilek.

Jana Kalinová

Podobné příspěvky

Plať a buď hrdý

Afri

Titan Park, největší OCR park v ČR otevírá již v sobotu 24.7.

Afri

Pražský Mánesův most ožije hudbou

Jaroslav Hauer