Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Internet Technika

5G a revoluce v telekomunikacích z pohledu expertů i zástupců klíčových hráčů na trhu

5g-technologie-vektor

Jaké benefity Čechům přinese další výstavba 5G sítí? Proč se situace kolem toho, kdo ji bude mít na starost, tolik komplikuje? Na tyto i jiné otázky bude 12. května odpovídat panel odborníků, mezi kterými nebudou chybět zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, telekomunikační společnosti CETIN, think-tanku Digiteccs Associates či technologického gigantu Huawei. Společnými silami nastíní, jak klíčovou roli budou 5G sítě hrát v budoucnosti.

Sítě 5G budou podle odborníků klíčové hlavně pro digitalizaci a automatizaci průmyslu, pro samořiditelná auta, logistiku nebo pro takzvaný internet věcí. Hlavní hráči na českém telekomunikačním trhu se připravují na spuštění nové generace mobilních sítí, označované jako 5G.

Nová technologie přinese mnohonásobně rychlejší přenos dat mobilních zařízení a další vylepšení, která otevřou nové možnosti hlavně pro firemní inovace. Sítě 5G budou podle odborníků klíčové hlavně pro digitalizaci a automatizaci průmyslu, pro samořiditelná auta, logistiku nebo pro takzvaný internet věcí (IoT).

Na příležitosti, které nová technologie přinese, i na složitosti jejího spuštění se zaměří on-line debata Hospodářských novin, která proběhne v úterý 12. května v 10:00 hodin.

Hovořit v ní budou budou kromě dalších panelistů například Petr Očko, náměstek pro digitalizaci a inovace na ministerstvu průmyslu, expert na telekomunikace Dalibor Vavruška, zakladatel Digiteccs Associates, bezpečnostní ředitel Huawei Technologies Petr Mrkvica a Michal Frankl, ředitel divize Strategie a podpora podnikání v infrastrukturní firmě CETIN.

Řeč bude nejen o tom, jak je Česko s přípravou 5G sítí daleko, ale také o tom, co nová technologie konkrétně přinese a co od ní očekávat. Debata se bude věnovat i otázce bezpečnosti infrastruktury 5G v souvislosti s tlakem USA na vyloučení Huaweie z dodávek síťových komponentů. Mluvit se bude ale i o nadcházející aukci klíčových frekvencí pro sítě nové generace a o výhradách, které k podmínkám aukce mají operátoři.

Otázky na jednotlivé řečníky můžete do diskuze posílat zde: matej.senft@media-list.cz

Vít Rosembaum
Media:list s.r.o.

 

Podobné příspěvky

Realitní Tržnice spouští aukce s možností otevření aukční síně pod svou značkou

Afri

Hackeři zkouší přes Covid-19 nakazit i počítače

Afri

Skupina PSA uvede na trh elektrické verze kompaktních dodávek

Afri