Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Software Technika

Aplikace Mooveez pomáhá uprchlíkům zvládnout češtinu

Mooveez

Tým Mooveez upravil svou aplikaci, aby pomohl lidem prchajícím před válkou na Ukrajině zvládnout nejdůležitější životní situace. Najít  si práci, uzavřít pojištění či komunikovat s úřady, to vše může ovlivnit neznalost českého jazyka.

Aplikace Mooveez pomáhá  zvládnout češtinu i důležité životní situace

Statisíce ukrajinských občanů se v posledních čtyřech měsících ocitly v cizí zemi bez znalosti místní řeči. Jazyková bariéra je překážkou nejen při hledání práce, ale i v řadě důležitých životních situacích a činí obtížnou další integraci dospělých i dětí. Proto se tým výukové mobilní aplikace Mooveez rozhodl pomoci a nabídnout efektivní způsob zvládnutí českého jazyka přirozenou formou a bez klasického školního biflování slovíček a gramatických pravidel. V Mooveez nyní přeložili svou aplikaci do ukrajinštiny a ruštiny a nadabovali výukové materiály do češtiny tak, aby se uprchlíci mohli snadněji a rychleji naučit jazyk hostitelské země.

„Aplikace Mooveez je jedinečná právě svou metodologií výuky jazyka způsobem, jakým se učí malé děti,“ vysvětluje zakladatel a CEO Mooveez Miroslav Pešta podstatu vzdělávací platformy, které organizace British Council, specializující se na mezinárodní kulturní a jazykové vzdělávání, udělila již v roce 2016 ocenění digitální inovace roku v oblasti výuky jazyků. „Proces učení je založen na čtyřech jednoduchých krocích. V první části se díváte na video a posloucháte. Ve druhé fázi pomocí kvízů trénujete porozumění. Ve třetím kroku imitujete výslovnost a na závěr vás aplikace vede k samostatnému mluvení. To je důvod, proč se lidé jazyk učí – chtějí mluvit přirozenou cestou, bez strachu a nervozity. Chtějí použít správný výraz ve správnou chvíli. To jim aplikace Mooveez umožní.“

Mooveez dnes nabízí na Androidu i Apple iOS výuku široké škály dalších jazyků – angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny a ruštiny jak individuálním uživatelům, tak v rámci spolupráce s jazykovými školami a lektory. Díky povaze a struktuře výukových materiálů se navíc jazyky dají lehce přidávat – to umožnilo poměrně rychle doplnit právě výuku češtiny pro ukrajinsky a rusky hovořící uživatele. „V letošním roce plánujeme s Mooveez expandovat do Polska a Německa, kde bychom také chtěli nabídnout přirozenou formu výuky polštiny, němčiny a dalších podporovaných jazyků nejen uprchlíkům před válkou na Ukrajině, ale i domácím uživatelům,“ uzavírá Jana Zbortková, vedoucí komunikace v RSBC Holding, který má Mooveez ve svém investičním portfoliu.

RSBC Holding

Základem portfolia české investiční skupiny RSBC jsou rezidenční a komerční nemovitosti, úrodná půda, realitní fondy či průmyslové a zemědělské společnosti v České republice i v zahraničí. Holding se zaměřuje také na poskytování profesionálních služeb v oblasti akvizic, správy a obchodování s nemovitostmi či na venture kapitálové investice na poli nových technologií ve vzdělávání a zdravotnictví. Investiční filozofie skupiny založené v roce 1998 původně za účelem správy restituovaného majetku rodiny Schönfeldů stojí na konzervativním přístupu, dlouhodobé stabilitě, rodinných hodnotách a úctě k tradicím. Aktuálně je součástí skupiny RSBC celkem 35 společností, souhrnná hodnota aktiv přesahuje 7 miliard korun.

Jana Zbortková

Eva Kašparová

Podobné příspěvky

V OC Chodov se objevili roboti a probíhá techno show na hranici fantastiky

Afri

Neřešme původ, největším nebezpečím je uživatel a jeho levné krabičky mimo bezpečnostní pravidla sítě

Afri

Zájem o chytrá cloudová řešení dále strmě roste

Afri