Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Software Technika

Crowdsourcing jako nový způsob pro zvýšení efektivity

everli

Očekávání zákazníků ohledně rychlejšího a flexibilnějšího doručování stále rostou a vytvářejí tlak na tradiční doručovací sítě. Poptávka po doručení nejlépe do pár hodin nutí tradiční maloobchodníky přicházet s kreativními řešeními. Právě proto nabývají crowdsourcingová řešení na oblibě. Přinášejí nižší náklady a s tím spojenou flexibilitu. Díky této flexibilitě je crowdsourcovaná přeprava oblíbenější také u dodávek potravin, protože nabídka a poptávka neustále kolísají a je snazší těmto výzvám díky crowdsourcingu čelit.

Doručování 2.0 – Crowdsourcing jako nový způsob pro zvýšení efektivity

Co je crowdsourcing?

Účelem crowdsourcingu je maximalizovat efektivitu dodavatelského řetězce. Obvykle se tato dohoda uzavírá ve spolupráci se společnostmi, které nabízejí doručování jako službu a spravují flotilu crowdsourcovaných pracovníků. Crowdsourced doručování je systém zaměstnávání pracovníků, kteří doručují objednávky vlastními vozidly ze skladů, obchodů nebo fulfillment center k zákazníkům. Tento model začal se sdílením jízd a rozvětvil se na doručování potravin, ale nyní se zavádí napříč různými obory a pomáhá tak řešit otázky rychlosti, nákladů, pohodlí a efektivity.

Partnerství a využití crowdsourcingu přináší obchodníkům hlavně možnost oslovit nový segment zákazníků, kteří už jsou on-line a obchodník jim může nabídnout různé speciální akce. Ve většině případů ale zůstávají stejné ceny jako v kamenném obchodě. My se poté staráme o výběr zboží a doručování, takže obchodníci už nemusí řešit a zavádět nějaké další nové procesy,” vysvětluje Oliver Fecko z online tržiště Everli.

Renata Faltejsková

Account Manager

Podobné příspěvky

Budování sítí 5G bez Huawei prodraží investiční náklady v ČR až o 37,7 miliard korun  

Afri

5G a revoluce v telekomunikacích z pohledu expertů i zástupců klíčových hráčů na trhu

Afri

Společnost Mironet se rozhodla zajistit 1000 počítačů dětem v nouzi

Afri