Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Software Technika

Zájem o chytrá cloudová řešení dále strmě roste

konference

Ani ústup pandemie neznamená změnu v trendu rostoucího zájmu o cloudová řešení. Společnost Gartner odhaduje, že globální výdaje uživatelů na veřejný cloud letos přesáhnou 480 miliard amerických dolarů, což znamená meziroční růst o více než pětinu. Aktuálním tématům z této oblasti se i letos věnuje konference Cloud computing v praxi, která se koná 19. 5. 2022 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí 5.

Celosvětové výdaje koncových uživatelů na veřejné cloudové služby vzrostou letos podle analytiků Gartneru o 21,7 % na celkové 482 miliardy dolarů, přičemž výdaje na cloudové služby typu SaaS dosáhnou téměř 172 miliard USD při meziročním 18,2% růstu.  U provozovatelů cloudu podle analytiků poroste důraz na automatizaci a využívání umělé inteligence, což dále zvýší spolehlivost služeb.

konferenceS rostoucím přijímáním cloudu ve všech segmentech byznysu roste pochopitelně i zájem o související informace – od tipů na efektivní využívání cloudu přes licencování softwaru až po otázky bezpečnosti a právní dopady zpracování dat v cloudu. I proto se těmto i dalším horkým tématům souvisejícím s cloudovými řešeními věnuje konference Cloud computing v praxi pořádaná společností Best Online Media ve spolupráci s magazínem BusinessIT.

Konference, která se i letos koná v paláci Charitas na Karlově náměstí, nabídne účastníkům přehled důležitých trendů v oblasti cloud computingu spolu s informacemi o možnostech využívání cloudů, o souvisejících přínosech i výzvách.

Řeč bude mimo jiné o tom, jak v cloudu zajistit ochranu identit, na co si dát pozor při licencování softwaru v cloudu nebo co si ohlídat při zpracování dat v cloudu z pohledu práva. Nebude chybět ani panelová diskuse, která již tradičně dá prostor účastníkům konference k diskusi o tématech, která je nejvíce zajímají.

Konference Cloud computing v praxi prostě i letos nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, se kterými se setkáváme při plánování i realizaci přechodu do cloudu nebo při využívání či provozování cloudových řešení.

Více informací o konferenci na webu: konference.businessit.cz

Odbornou záštitu nad konferencí má magazín www.BusinessIT.cz.

O společnosti Best Online Media: Společnost Best Online Média se specializuje na pořádání konferencí z oblasti informačních a komunikačních technologií a na mediální zastoupení řady významných českých on-line médií, mimo jiné 14 webů o informačních technologiích. V minulých letech  firma např. uspořádala úspěšné konference Firemní informační systémy, Mobilní byznys a IT nebo Datová centra pro business.

Zuzana Paulinová

Podobné příspěvky

Spolupráce autodromu se značkou KIA

Aleš Fritscher

S moderním informačním systémem zvládnete i těžké časy

Aleš Fritscher

WC kompas to je aplikace,která ukáže nejbližší toaletu

Aleš Fritscher