Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Armáda

Bell oslavuje úspěšný český program H-1 během Dnů NATO 2023

Bell

Společnost Bell Textron Inc., člen koncernu Textron Inc. (NYSE: TXT), během Dnů NATO oslaví úspěšnou dodávku čtyř vrtulníků H-1 do České republiky. Tři AH-1Z Viper a jeden UH-1Y Venom byly dodány do České republiky v souladu s dohodou z roku 2019 o modernizaci českých ozbrojených sil čtyřmi stroji AH-1Z Viper a osmi UH-1Y Venom.

Nové letouny přinášejí klíčové kapacity do regionu

Mike Deslatte, senior viceprezident společnosti Bell a ředitel programu H-1, vyjádřil nadšení ohledně této důležité události: „Velmi nás těší, že můžeme společně s Českou republikou oslavit tuto obrovskou událost, kdy se modernizuje vrtulníková letka. V době, kdy je bezpečnost důležitější než kdy jindy, tato nová platforma H-1 posouvá Českou republiku na špičku v oblasti rotorové techniky.“

AH-1Z Viper a UH-1Y Venom představují nejnovější generaci specializovaných útočných a bojových víceúčelových vrtulníků Bell. Tyto stroje byly navrženy s ohledem na minimální logistickou stopu, což zlepšuje jejich operační nasazení a obratnost a poskytuje armádám větší univerzálnost při strategických operacích.

Společnost Bell spolu se svým subdodavatelem, společností Pinnacle Solutions, která je součástí skupiny Akima, bude v České republice zajišťovat výcvik pilotů, velitelů posádek a údržbu.

Tina Tuckerová, prezidentka společnosti Pinnacle Solutions, uvedla: „Společnosti Pinnacle Solutions a Akima mimořádně těší, že mohou podpořit české ozbrojené síly a společnost Bell Textron při zavádění těchto strojů v České republice. Naši zkušení odborníci zajistí výcvik nejvyšší kvality a zároveň zajistí, že letouny budou plně udržovány, aby bylo možné dokončit jejich zavádění i do provozu.“

Česká republika představí vrtulníky H-1 během Dnů NATO. Před jejich dodáním absolvovala vybraná skupina českých pilotů, posádek a údržbářů praktický výcvik s americkou námořní pěchotou na základně HMLAT-303 v Camp Pendleton v Kalifornii. Společnosti Bell a Flight Safety International postavily a nainstalovaly na základně Vzdušných sil Armády České republiky kopulový simulátor AH-1Z, který umožní výcvik na území České republiky.

Mike Deslatte dále dodal: „Je to začátek nové éry; stroje Viper a Venom budou klíčovým přínosem pro obranu a bezpečnost České republiky.“

Společnost Bell pokračuje ve výrobě zbývajících letounů AH-1Z a UH-1Y v montážním středisku v Amarillu a prostřednictvím Agentury pro řízení obranných smluv (DCMA) spolupracuje s českou a americkou vládou na zajištění a naplánování dodávek zbývajících letounů. Očekává se, že letka českého letectva bude samostatně provozovat letouny H-1 koncem roku 2024.

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Pipistel, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení uvedená v této tiskové zprávě jsou prognózy, které mohou obsahovat odhady výnosů nebo popisovat strategie, cíle, perspektivy a další informace, které nejsou založeny na historických datech. Tato prohlášení platí pouze k datu jejich vyjádření, a nemáme povinnost aktualizovat nebo revidovat jakékoli prognózy. Tato prohlášení jsou ovlivněna známými i neznámými riziky, nejistotami a dalšími faktory, které mohou způsobit, že skutečné výsledky budou výrazně odlišné od výsledků, které jsou uvedeny nebo naznačeny v těchto prognózách. Mezi tyto faktory patří změny v časovém plánu dodávek letadel, zrušení nebo odložení objednávek a rizika spojená s vládními zakázkami ve Spojených státech a mezinárodními vojenskými prodeji, jak je popsáno v našich dokumentech pro Komisi pro cenné papíry a burzu.

Kateřina Fričová

Podobné příspěvky

České letouny L-159 se stanou agresory při výcviku pilotů britských RAF

Afri

České firmy dodají maďarskému letectvu kompletní výcvikový systém pro letadla L-39NG

Afri

Na Army Aviation Mission Solutions Summit představil Bell svůj vrtulník

Afri