Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Armáda

Flotila vrtulníků Bell H-1 překonala půl milionu letových hodin

Současná flotila letounů H-1 AH-1Z Viper a UH-1Y Venom, vyráběných společnost Bell Textron Inc., dceřinou společnost Textron Inc. (NYSE:TXT), dosáhla významného milníku, když překročila hranici 500 000 letových hodin. Flotilu tvoří celkem tvoří bezmála 400 strojů, které provozuje Námořní pěchota Spojených států a spojenecké armády.

„H-1 nadále zůstává špičkovým příkladem vrtulníků, které dokážou dosáhnout vynikajících výkonů s menším počtem strojů a poskytují bezkonkurenční interoperabilitu a expediční agilitu. Velmi nás těší, že se nám podařilo dosáhnout tohoto úspěchu a s očekáváním se díváme na budoucnosti letounů Viper i Venom, které se budou dále rozvíjet a rozšiřovat své schopnosti po celém světě.“

Stroje H-1 Viper a Venom představují vysoce všestranné platformy, které prokázaly svou schopnost integrovat pokročilé zbraně a datové spojení.

„Jsme mimořádně hrdí, že v rámci podpory našich a spojeneckých ozbrojených sil na zemi i na moři zahrnovalo prvního půl milionu letových hodin nasazení těchto strojů v náročných pouštních podmínkách, na různých typech námořních plavidel a v extrémním chladu,“ uvedl Nate Green, programový manažer společnosti Bell H-1 a dodal: „Díky vzájemné 85% shodnosti dílů mezi letouny Viper a Venom může jakékoli zlepšení nebo modernizace výrazně přispět k jejich celkové připravenosti a navýšení schopností.”

Společnost Bell se aktivně podílí na podpoře budoucnosti letounů H-1 skrze program SIEPU (Structural Improvement Electrical Power Upgrade) pro námořní pěchotu. Strukturální a elektrické úpravy optimalizují tyto letoun a povedou ke zlepšení schopnosti mise, bezpečnosti posádek a vylepšené interoperabilitě. Momentálně Bell pracuje na zvýšení kapacity elektrického napájení platformy, která pomůže rozšíření dalších schopností strojů v následujících letech.

„Jedná se o milník, který významným způsobem podtrhuje důležité mise, jež naši zákazníci s platformou H-1 úspěšně provedli. My gratulujeme americké námořní pěchotě a jejím spojencům, že se jim tohoto úspěchu podařilo dosáhnout a velmi nás těší, že jim můžeme být s těmito stroji partnerem,“ sdělil Mike Deslatte.

V rámci podpora provozu vrtulníků Bell poskytuje pro flotilu H-1 rozmanité komplexní služby, včetně zajištění náhradních dílů, údržby, školení, zástupců v terénu a analýzy dat.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. 

Kateřina Fričová

Podobné příspěvky

České letouny L-159 se stanou agresory při výcviku pilotů britských RAF

Afri

Skupina letců z Vzdušných sil Armády ČR absolvovala výcvik pod vedením námořní pěchoty 

Afri

Jordánské královské letectvo (RJAF) kupuje 10 vrtulníků Bell 505

Afri