Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Armáda

Na Army Aviation Mission Solutions Summit představil Bell svůj vrtulník

Bell

Na letošním Summitu pro armádní letectvo (Army Aviation Association of America Mission Solutions Summit) společnost Bell představila militarizovaný vrtulník pro speciální mise s názvem Bell 407M. Společnost Bell Textron vyvíjí sadu vojenských modifikací pro speciální mise pro své komerční vrtulníky, které jsou konfigurované tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám jednotlivých zemí a umožňovaly efektivní plnění obranných úkolů.

 Bell 407 M v militarizované verzi

Velmi nás těší, že můžeme představit militarizovanou verzi vrtulníku Bell 407M. Jedná se o konfiguraci, která může být pro mnohé uživatele optimálním řešením,“ sdělil řekl Brian Vollmer, vedoucí programu pro speciální mise a dodal: „Vojenská prostředí po celém světě často vyhledávají flexibilní možnosti, které jsou mezi čistě vojenskými a čistě komerčními platformami, a vrtulníky určené pro speciální mise jsou na pomezí a mohou tuto flexibilitu podpořit.“

Společnost Bell označuje stroje pro speciální mise písmenem “M”, jako militarizované, což zahrnuje nejen stroj Bell 407M, ale i další civilní stroje, jako jsou Bell 412, 429 a 505. Díky nejnovější komerční avionice a flexibilním systémům pro plnění úkolů mohou být tyto letouny vybaveny celou řadou výzbroje pro provádění ozbrojeného průzkumu, speciálních operací, lehkých útoků, protipirátských a dalších misí. Letouny mohou být vybaveny i pro záchranné mise, jako je lékařská evakuace, pátrání a záchrana v boji a humanitární pomoc při katastrofách. Různé úrovně schopností jsou k dispozici prostřednictvím programu zahraničního vojenského prodeje nebo přímého komerčního prodeje v závislosti na požadavcích dané země.

Brian Vollmer ještě dodal: “Vzhledem k současným mezinárodním sankcím, které mohou omezit dostupnost dílů, je důležité, aby postižené země mohly jednat rychle a vyhnuly se případnému výpadku schopností, když pro jejich stávající platformy už nebudou dostupné náhradní díly.”

Bell 407M vystavený na Summitu je sestaven do konfigurace s šesti stanovišti a vybaven interaktivním displejem, který zdůrazňuje různé specifikace a schopnosti. Tento stroj navazuje na úspěšný design vrtulníku Bell OH-58, který za svou kariéru globálně nalétal přes 750 000 bojových letových hodin, a na drak vrtulníku Bell 407, který má nalétáno více než 6 milionů hodin.

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Kateřina Fričová

Podobné příspěvky

Bell oslavuje úspěšný český program H-1 během Dnů NATO 2023

Redakce

České letouny L-159 se stanou agresory při výcviku pilotů britských RAF

Redakce

Nákup stíhaček z USA by vyšel na více než 100 miliard korun

Redakce