Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business Události

Bonett je největším prodejcem CNG v České republice

Bonett_CS-Kladno

V roce 2020 společnost Bonett prodala téměř 16 milionu m3 stlačeného zemního plynu pro dopravu, čímž opět posunula své maximum. Svůj podíl na trhu zvýšila na 17,3 %. Vedle 10 nových stanic na CNG plánuje velké investice v řádu stovek milionů do LNG a biometanu.

Pro českou skupinu Bonett byl loňský rok úspěšný hned ve dvou ohledech. Na 45 stanicích ve své síti totiž prodala téměř 16 milionu m3 CNG, což ve srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 15%. Bonett se tak významnou měrou podílel na celkové spotřebě CNG v Česku, která dosáhla přes 90 milionu m3, a to podílem přes 17 %. Meziročně se tak podařilo navýšit tržní podíl a díky tomu se Bonett po roce opět vrátil na pozici největšího prodejce CNG pro dopravu u nás.

Bonett je znovu největším prodejcem CNG v České republice a zažil další rekordní rok

Bonett-CS„Samozřejmě nás velmi těší, že jsme opět jedničkou českého trhu. I v tak náročné době je pro nás cenné i zvýšení tržního podílu,“ přiznává Václav Holovčák, člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment. Vloni Bonett posílil síť plnicích stanic na celkem 45 stanic, letos je v plánu zprovoznění dalších minimálně 10 stanic.

Vedle budování sítě CNG se letos chystáme zaměřit i na vodíkové a LNG stanice. Aktuálně budujeme první 3 vodíkové stanice v ČR, pro naše LNG stanice vyřizujeme stavební povolení, do 2 let bychom chtěli mít minimálně 8 LNG stanic na hlavních dálničních tazích,“ přibližuje plány Václav Holovčák. „Pro dopravce jsme připraveni investovat regionální projekty pro vnitrostátní dopravce, kteří mají více než 20 vozidel, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku a Polsku“ dodává.

V roce 2020 opět přibylo osobních vozidel na našich silnicích, na celkové spotřebě se podílí i ekologické CNG autobusy, jejichž počet meziročně opět stoupnul o dalších tři sta. Každý desátý městský autobus jezdí na CNG, z toho polovina z nich je plněna technologií dodanou skupinou Bonett.

Ing. Václav Holovčák

www.bonett.cz

Bonett

Bonett se stal největším prodejcem pohonné hmoty CNG do vozidel v ČR v letech 2015, 2016, 2017 a 2018, a znovu i v roce 2020. Působí na českém, slovenském a polském trhu a orientuje se na investice, provozování a dodávky stanic na alternativní paliva. Skupina má v portfoliu pod značkou BONETT EUROGAS aktuálně 48 CNG stanic v investiční hodnotě více než 350 milionů korun, mezi nimi například velké veřejné autobusové plnicí stanice CNG v Liberci, Kladně, Přerově, Mělníku a dalších městech. Bonett má podíl více než 17 % na prodeji CNG v ČR. V příštích letech Bonett plánuje vybudovat několik desítek dalších nových CNG stanic a LNG projekty. Zaměřit se hodlá také na výrobu a prodej biometanu ve vlastní síti. Celkové investice skupiny jsou plánovány až na 500 milionů korun. Bonett technologie plnicích stanic CNG jsou spojeny se špičkovou technologií s až pětiletou zárukou, nadstandardními službami a non-stop servisem včetně nepřetržitého dispečinku. Stanice Bonett je možno najít například i v továrnách Škoda Auto, Volkswagen nebo výrobce autobusů Iveco. Bonett vybudoval i největší plnicí stanice CNG ve střední Evropě, a to pro Dopravní podnik Ostrava a Dopravní podnik Brno. Z technologií Bonett je plněno téměř 50 % všech CNG autobusů v ČR. Bonett je s téměř 100 realizovanými CNG projekty největším dodavatelem CNG technologií v Česku.

Podobné příspěvky

Český průmysl se po takřka roce a půl vrací k růstu

Afri

Dermacol dal ještě před Vánocemi dárek do nemocnic

Afri

Na Hlavní poště v Praze probíhal protest za práva zaměstnanců České pošty

Afri