Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Akcie Monety dnes dopoledne vylétly na historický rekord

Moneta

Akcie Monety dnes dopoledne vylétly na historický rekord. Investoři příznivě hodnotí „oslazení” podmínek sloučení se skupinou PPF 

Akcie banky Moneta se dnes na pražské burze prodávají za nejvyšší cenu v historii jejich tamního obchodování. Dnes zatím přidaly až 4,2 procenta. Poskočily na cenu až 93 korun za akcii. Dosud jejich nejvyšší dosažená cena činila 90,85 koruny. Podle dat Bloombergu je objem obchodování s akciemi Monety nyní na devítinásobku průměru běžného pro tuto část obchodního dne.  

Investoři tak příznivě hodnotí včerejší večerní zprávu, že Moneta se se skupinou PPF dohodla na novém modelu financování komplexního obchodu, jehož dotáhnutím by PPF banku většinově ovládla. Model z hlediska akcionářů Monety spojení s PPF „oslazuje”. PPF zároveň uvádí, že jde o třetí a poslední nabídku.  

Moneta by v rámci obchodu stále měla zaplatit necelých 26 miliard korun za Air Bank a další finanční aktiva PPF. To je stejná cena jako při transakci, kterou v červnu valná hromada Monety odmítla. Nový model obchodu ale de facto stanovuje spodní mez za akcie Monety na citelně atraktivnější úrovni 90 korun za akcii, namísto 80 korun jako v rámci minulého návrhu transakce.  

Lukáš Kovanda, Ph.D.

Národní ekonomická rada vlády (NERV)
Hlavní ekonom, Trinity Bank

Podobné příspěvky

Francouzské firmy investovaly v ČR již více než 30 miliard korun

Redakce

Australian Open a Champagne Piper-Heidsieck uzavřelo partnerství

Redakce

Je nutné hájit práva podnikatelů, válce navzdory

Redakce