Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

AURES Holdings slaví 30 let na trhu

AURES Holdings ve své síti autocenter AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont za první čtvrtletí roku 2022 prodal nejvíce vozů za čtvrtletí ve své třicetileté historii, celkem 21 787 vozů. Na pozitivním výsledku se kromě podílu v zemích, kde společnost působí dlouhodobě, podílela i nová společnost Driverama, která má již 11 poboček v Německu. Skupina také významně rozšířila své ESG aktivity. ESG (z anglického „Environmental, Social, and Governance“) odkazuje na nové požadavky v oblasti společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti.

Za dobu své existence skupina obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Ročně prodá průměrně 80 000 vozů (loni rekordních 86574 vozů (a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna.  Loňské tržby se meziročně zvýšily o 44 % na 22 miliard Kč. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017.

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Karolína Topolová

V současné době má společnost 63 poboček v ČR, na Slovensku, Polsku, Maďarsku a Německu. Na trhu ojetých vozů po pandemii a v době konfliktu na Ukrajině pokračuje už třetím rokem nedostatek. Nové vozy mají čekací lhůty až 18 měsíců, a tak jsou alternativou ojetiny. Růst cen ojetin dosáhl v minulém roce 15 % a letos bude pravděpodobně podobný. „Ve skupině jsme v 1. čtvrtletí prodávali v průměru přes 245 vozů denně. Za první tři měsíce jsme díky tomu prodali 21 787 aut, což je rekord za první čtvrtletí za celou dobu existence společnosti. V České republice to bylo 12 033 aut, v Polsku 4 924, na Slovensku 4 544 a v Driveramě, která zahájila prodej v únoru, 286,” řekla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings.

pobočka Praha-Chabry

Přeshraniční obchod

Důležitým směrem rozvoje služeb společnosti je v současné době takzvaný Cross-Border trading (přeshraniční obchod). „Pomocí našich pokročilých algoritmů provádíme u každého vykoupeného vozu arbitráž mezi jednotlivými trhy. Vozy pak buď na jiný trh, než na kterém jsme je vykoupili, rovnou re-alokujeme, nebo je nabízíme na více trzích najednou, podle toho, jak silný potenciál u daného vozu na ostatních trzích vidíme. Díky tomu můžeme na jednom místě nabídnout více než 12 000 prověřených vozů k prodeji, ať už jde o Českou republiku, Polsko, nebo Slovensko,“ uvedl provozní ředitel AURES Holdings Petr Vaněček. Všech 12000 vozů má zkontrolováno 260 jejich parametrů a je na ně poskytována doživotní garance legálního původu vozidla. Mezi nejžádanější vozy v přeshraniční nabídce patří Škoda Octavia, velmi často ve variantě RS. Vozy Škoda Superb třetí generace, téměř výhradně s motorem 2.0 TDI, vozy Volkswagen Passat B8. Dále VW Golf a Tiguan, Opely Insignia, Audi A4.

Erdogan Atalay

Driverama

Největší rozvoj v rámci skupiny zaznamenala společnost Driverama, založená pro on-line obchodování s ojetými vozy v západní Evropě. Po necelém roce od zahájení činnosti má Driverama 11 retailových poboček v Německu a pracuje pro ni 160 lidí. V nabídce Driveramy je více než 1000 vozů. „Od zahájení činnosti loni na jaře Driverama vykoupila přes 2 800 vozidel.

Za 4 měsíce roku 2022 od ledna do dubna přes 1 600 aut. Momentálně vykupuje přes 500 vozů měsíčně. Prodala přes 2 600 vozidel, z toho přes 600 skrze svou německou síť výdejních poboček a doručení domů,“ uvedl generální ředitel společnosti Driverama Stanislav Gálik. Na německém serveru Trustpilot, který hodnotí důvěryhodnost prodejců, má Driverama 1000 pozitivních recenzí, tím se stala nejlépe hodnoceným prodejcem ojetých vozů v Německu. Nejprodávanějšími vozy v Driveramě jsou VW Golf, Ford Kuga, Hyundai Tucson, VW Tiguan, Dacia Duster. Průměrný nájezd vozů je 83315 km a průměrná cena 12268 eur. Kupující nejvíce preferují černou, šedou a bílou barvu, z karoserií SUV, Hatchback a Combi. Pro rozjezd značky Driverama v Německu uzavřela Driverama oficiální partnerství s Erdoganem Atalayem, představitelem hlavní role Semira Gerkhana v seriálu RTL „Kobra 11“. Seriál se na kanálu RTL vysílá již více než 25 let a převzaly ho televize ve 120 zemích včetně ČR. Atalay je oficiálním ambasadorem značky.

ESG

Skupina se v rámci svých ESG aktivit v prvních třech měsících roku věnovala především pomoci Ukrajině. „Situace na Ukrajině se mě osobně velmi dotkla a velmi mě potěšila okamžitá reakce kolegů z Polska a Slovenska, okamžitě začali pomáhat na hranicích. Na konto neziskových organizací, jako je např. Člověk v tísni, jsme na pomoc Ukrajině poslali již téměř 4 000 000 korun i za pomoci našich zaměstnanců. Každý týden na Ukrajinu posíláme v průměru 800 lékárniček.

Na českých a slovenských pobočkách jsme připravili ubytování pro ukrajinské maminky a děti, které bylo v podstatě hned obsazeno.“ uvedla Topolová. V rámci dalšího rozvoje ESG aktivit skupina ve spolupráci se slovenským ÚAMK iniciovala založení Dětské dopravní nadace na Slovensku. „Dětskou dopravní nadaci podporujeme v České republice dlouhodobě. Jsem ráda, že jsme na Slovensku v podobě ÚAMK našli partnera, který nám pomohl s jejím založením a rozjezdem. Doufám, že se nám rychle podaří poskytnout pomoc konkrétním dětem obětí dopravních nehod, tak jako to každoročně děláme v tuzemsku,“ uzavřela Topolová. V České republice Nadace vyhověla již téměř 900 žádostí a děti podpořila částkou přes 15 milionů korun. Podporuje děti, které přišly o jednoho nebo oba rodiče při dopravní nehodě po celou dobu studia, tedy až do 25 let věku.

pobočka Praha Čestlicepobočka Plzeňpobočka Plzen

Jaromír a Věra Hamplovi                   Foto: archiv Aures Holding, Hampl

Podobné příspěvky

GORDIC získal 100% podíl ve firmě BBM

Redakce

Nulová tolerance hazardu bez ladu a skladu

Redakce

Aero L-39NG má 300 dodavatelů, 4 000 součástek, 31 000 hodin práce

Redakce