Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Česká společnost Forscope je novým prodejcem platformy IceWarp

Česká společnost Forscope, která dodává druhotný software firmám a veřejným institucím v 10 evropských zemích, se nově bude soustředit také na úspory v cloudu. Je totiž novým prodejcem platformy IceWarp.

Forscope se zaměří na úspory také v cloudu: Společnost se stala oficiálním distributorem IceWarp

Forscope se tak stává druhým oficiálním distributorem této platformy založené na webovém prohlížeči, jejíž původ je rovněž v České republice. IceWarp je alternativou k Microsoft 365 a Google Workspace, v porovnání s oběma řešeními je však výrazně levnější – v případě Microsoftu o 50, ve srovnání s Googlem pak o 69 procent. Zejména pro středně velké podniky a veřejné instituce se tak může jednat o zajímavou možnost, jak zajistit snadnou kooperaci v týmu i celé organizaci za bezkonkurenční cenu.

IceWarp přitom nabízí stejné funkce jako konkurence, tedy především práci na sdílených dokumentech, online konference, týmový chat, e-mail na vlastní doméně, kalendář a mnoho dalších. Vše se přitom nachází v jediném okně webového prohlížeče. Využít lze i mobilní aplikaci, pracovat tedy můžete doslova odkudkoli.

„Partnerství s IceWarp je pro nás logickým krokem. Bez kancelářských aplikací, ať už jsou on-premise nebo v cloudu, si dnes již někteří naši zákazníci často nedovedou představit pracovní den. Proto jsme do našeho portfolia hledali takový produkt, který by nejlépe naplňoval naše motto (Same value, better price) a náš hlavní cíl – pomáhat firmám i veřejným institucím ušetřit náklady na software, které pak mohou být využity na potřebnější investice,” popisuje CEO Forscope Jakub Šulák.

Mezi hlavní výhody produktu IceWarp bezesporu patří nejen lepší cena, ale také jednoduchost použití, přístup „vše v jednom” a zvýšená ochrana uživatelských dat – v porovnání s konkurencí se totiž zákazníci mohou spolehnout, že data jsou nejen chráněna, ale navíc jsou využívána pouze v rámci cloudového úložiště a nemají další komerční využití.

CEO IceWarp Adam Paclt potvrzuje, že nové partnerství vychází ze společného pohledu na úspory softwarových nákladů. „Z jednoduchého nápadu starého 20 let se společnost IceWarp stala jednou z předních alternativ softwarových gigantů. IceWarp není nikdy hotové dílo, vždy se snažíme pokročit ve všech možných aspektech. Platí to o vývoji i prodeji. Jsme proto rádi, že ve Forscope jsme našli spolehlivého partnera, který neustále hledá inovativní cesty, jak zákazníkům nabídnout cenově výhodná řešení.” 

Společnost Forscope je největším softwarovým brokerem v regionu CEE. Zaměřuje se na poskytování druhotných softwarových produktů firmám všech velikostí a veřejným institucím, i na výkup již nepotřebného softwaru. Sídlo Forscope se nachází v Brně, ale firma působí i v dalších 9 zemích. Forscope je certifikovaným partnerem společnosti Microsoft a držitelem certifikace ISO 9001:2015.

Filip Moravec

Podobné příspěvky

Nestlé k aktivitám v Rusku

Aleš Fritscher

Lukašenkovy hrozby zdražují Evropě plyn, hrozí další krachy firem

Aleš Fritscher

Český Goodwill 2021 ocenil úspěšné firmy i sociální kapitál

Redaktor J.Hampl