Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Český Goodwill 2021 ocenil úspěšné firmy i sociální kapitál

V Planetáriu Praha byly předány firmové oscary. Ocenění Český Goodwill si odneslo 18 podnikatelů a firem, kterých si lidé váží. Galavečera, který byl hvězdnou oslavou zodpovědného podnikání, se zúčastnily téměř dvě stovky hostů, převážně z řad podnikatelů z celého Česka.

Ocenění Český Goodwill je založené na nominacích veřejnosti. Díky ní projekt každoročně objevuje málo známé firmy, které jsou ale velmi úspěšné, a to často i celosvětově. Do letošního 9.ročníku veřejnost zaslala 115 nominací. Z toho do finále postoupilo 60 firem. Mezi nimi odborná porota zvolila 12 podnikatelských příběhů, které ji nejvíce zaujaly v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Made in Czechoslovakia. Porota rovněž udělila zvláštní cenu, o kterou se letos výjimečně podělily 3 společnosti. Nejvíce nominací (35 %) zaslali obchodní partneři, 22 % kamarádi a rodinní příslušníci a 13 % přišlo od společníků, investorů nebo zaměstnanců. Ostatní nominující uvedli jiný vztah k nominované osobě. Celkově veřejnost zaslala za 9 let 959 nominací. Finalistů bylo 544, hlasů veřejnosti bylo přijato 83 303. Oceněno bylo 131 osobností.

Vitězove Česky Goodwill 2021

Letošní vítězové

Kategorii Tradice ovládl Adam Řehák a jeho společnost BOHEMIA PAPER, která vyrábí papír s rodokmenem, jež si oblíbily i tak slavné osobnosti jako je Madonna a britská královna Alžběta II. Na sdíleném druhém a třetím místě se shodným počtem hlasů se umístili Václav Osička s firmou Doubravský dvůr a perníkář Pavel Janoš se svým pardubickým perníkem.         V kategorii Inovace bylo nominováno 14 firem, zlatého firmového oscara si odnesl Šimon Břeský a jeho firma GardeniX. Stříbrnou příčku obsadil Tomáš Slavík za spolek Junák – český skaut a bronz získal Jan Buk, jednatel společnosti PARDAM NANO4FIBERS.

V kategorii Partner z 19 nominovaných dostal firmového oscara Václav Kadlec, generální ředitel společnosti Albatros Media. Na druhém místě zaujal příběh Pavla Balouna, majitele firmy BANES, a trojici oceněných ozdobila Bohdana Goliášová a její firma Tvůrci v praxi. V kategorii Made in Czechoslovakia z 9 firem ve finále porota ocenila společnost Vrgineers, předního výrobce simulačních technologií příští generace, v jejímž čele stojí Marek Polčák. Druhou příčku obsadil Václav Jiruš, zakladatel společnosti For Street Racing, a trojici nových držitelů firmových oscarů uzavřel Zbyněk Tihelka, spolumajitel firmy WALMAG MAGNETICS. Porota dále udělila Zvláštní cenu, a to hned třem nominovaným finalistům, kteří poskytují domácí péči seniorům, handicapovaným lidem, klientům s chronickým či nevyléčitelným onemocněním. Jsou jimi společnosti ADP – SANCO, kterou vede Karolína Tucker Šťastný, MEDICA zdravotní péče, kterou řídí Andrea Szymeczek, a Péče srdcem, kterou založila Jana Vávrová.

Zvláštni cena poroty CG 2021

V kategorii Osobnost Český Goodwill 2021, kde o umístění rozhodovala veřejnost, bylo celkem přijato 7.082 platných hlasů. Nejvíce (861) jich získal Jiří Koleňák nominovaný za Vysokou školu NEWTON. Na druhé příčce se umístil Pardubický perník Pavla Janoše s počtem 634 hlasů a bronzového firmového oscara s počtem 544 hlasů získal Jaroslav Malý, majitel společnosti LAWI sport, výrobce cyklistického oblečení na zakázku.Tradiční součástí galavečera Český Goodwill 2021 byla charitativní dražba. Výtěžek ve výši 150.000,- Kč zajistil Martin Januš, CEO společnosti MyQ Solution, držitel zlatého firmového oscara v kategorii Made in Czechoslovakia za rok 2020, a celý putoval na podporu projektu Fandi mámám. Ten již pět let zajišťuje především materiální podporu matkám samoživitelkám. Založily jej Žaneta Slámová a Petra Pšeničná Květová, které za něj před dvěma lety rovněž získaly ocenění Český Goodwill a také letošní hvězdný galavečer moderovaly.

Český Goodwill je oceněním pro firmy, kterých si lidé váží. Od roku 2013 je pořádá česká poradenská firma HPCG (Hlavatý & Partners Consulting Group). Nad transparentním průběhem dohlíží světově uznávaná certifikační autorita TÜV SÜD Czech. Mediálními partnery jsou Active Radio, Drbna, Flying Revue a FTV Prima. Partnery ocenění Český Goodwill 2021 jsou společnosti X Production Digital, LORIKA CZ, ETNETERA Group, FLEXIPAL a HELUZ. Pro více informací navštivte www.cesky-goodwill.cz

 Tradice CG2021 Partner CG2021Osobnost CG2021Made in Czechoslovakia CG2021 Inovace CG2021Drazba pro Fandi Mamam CG2021

Jaromír a Věra Hamplovi           Foto: Archiv Český Goodwill

Podobné příspěvky

Inven Capital je první uhlíkově neutrální společností ze Skupiny ČEZ

Afri

Prodejci pyrotechniky v ČR si běžně přijdou na tržbách miliardu ročně

Afri

Jak bezpečně platit na internetu

Afri