Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

CHYBĚJÍCÍ OCEL A KAUČUK LZE DOVÉZT Z VIETNAMU

ocel

Někteří výrobci u nás mají nyní velké problémy s nedostatkem oceli nebo kaučuku. Válkou poničené ocelárny Azovstal v Mariupolu na Ukrajině patřily mezi největší evropské železářské a ocelářské výrobce. Na nedostatek a zdražování kaučuku zase upozornili naši podnikatelé v České televizi. Vietnam úspěšně dodal v loňském roce celkem 335 000 tun korozivzdorné oceli (CORE) do USA.

ocelVietnamská firma Hoa Sen Group, která v 10 továrnách vyrábí a exportuje ocelové plechy i trubky do 87 zemí světa, má měsíční produkci 100 000 tun svých ocelářských výrobků. Kvalitní vietnamský kaučuk získal řadu ocenění ve světě. Vzhledem k platnosti dohody o volném obchodu mezi EU a Vietnamem, která snižuje nebo ruší dovozová cla, je dovoz komodit z Vietnamu k nám velmi výhodný. Vietnamští přepravci za pomoci vietnamské lodní flotily normálně fungují a realizují přepravu zboží z Vietnamu také do přístavu v Hamburku, kde mají pronajaté molo a z něj zásilku zboží dovezou přímo až do české firmy. 

ocelkaučukkaucuk

Zájemcům o perspektivní 97 milionový Vietnam a vietnamský trh rád poradím, pomohu a seznámím je s tradičními obchodními zvyklostmi i s mnoha praktickými zkušenostmi, které jsem získal při  návštěvách Vietnamui a také při výstavbě továrny na ekologická biohnojiva v Hai Dung.

Vietnam je překrásná země úsměvů i mnoha našich přátel, kteří u nás v minulosti studovali nebo pracovali a mají ČR moc rádi. 

Marcel Winter

Čestný předseda

Česko-vietnamské společnosti

Podobné příspěvky

O setkání kazašsko-české Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci

Afri

Proč stále nemáme konkrétní informace z Vietnamu?

Afri

Zákaz pohřbívání do země připraví pohřební byznys o 33,5 milionu korun

Afri