Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

19. ročník Dne podnikatelů České republiky

Tradiční největší akce v roce pořádaná Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR(AMSP) – 19. ročník Dne podnikatelů České republiky se uskutečnila v pražském hotelu Ambassador – Zlatá husa. Obvyklá politická debata se tentokrát nekonala a celý galavečer byl věnován firmám.

Den podnikatelů ČR byl odložený kvůli pandemii z podzimu 2021 na konec března letošního roku. Hosty přivítal současný předseda představenstva Josef Jaroš, na jehož zdravici navázal předseda Senátu Miloš Vystrčil. Na podiu promluvili všichni bývalí předsedové představenstva – zakladatel a 1. předseda Břetislav Ošťádal, následně Karel Havlíček a Karel Dobeš. Své videogratulace pro asociaci přednesly významné osobnosti: generální ředitelka Google pro Českou republiku, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko Tania Le Moigne, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák a také český manažer, globální stratég, kouč a mentor Jan Mühlfeit.

Galavečer oživila módní přehlídka jablonecké bižuterie „Made in Jablonec“. Byly představeny nejlepší podnikatelské příběhy z trendových oborů, nejlepší rodinné podniky, začínající podnikatelé, ženy podnikatelky a řemeslníci. Vítězové soutěží Cena AMSP ČR v hlavním projektu Rok nových příležitostí 2021, Equa bank Rodinná firma roku, Nastartujte se, eŽena a eManuel převzali z rukou partnerů těchto soutěží řadu cen. Za účasti více jak 300 hostů zároveň asociace oslavila své 20. výročí založení. Nejlepším trendovým oborům (Cena hlavního projektu Rok nových příležitostí 2021) předala ocenění mj. autorka projektu Toulky Českem budoucnosti Iveta Toušlová, dále bylo předáno ocenění rodinným firmám (Equa bank Rodinná firma roku), začínajícím podnikatelům (Nastartujte se), ženám podnikatelkám (eŽena) i řemeslníkům (eManuel).

Ella-cs doc-Volenec

V soutěži Rok nových příležitostí 2021 zvítězila ELLA-CS, s.r.o. Společnost vyrábí unikátní výztuže dutých orgánů, tzv. stenty, které se poté, co splní svůj úkol, v těle rozpustí a není nutné je vyndávat. Firma, kterou v devadesátých letech založil Karel Volenec, navíc stentům umí dát individuální tvar podle potřeb pacienta. Firma sídlí v Hradci Králové.

Vítězové rodinné firmy, které vybrala porota, jsou vyhlašováni ve dvou kategoriích: Malá firma (firmy do 50 zaměstnanců s obratem do 10 mil. EUR) a Střední firma (firmy do 250 zaměstnanců s obratem do 50 mil. EUR). Z každé kategorie je rovněž porotou vybráno pět nejlepších firem a z této TOP desítky volí široká veřejnost svého vítěze v Ceně veřejnosti.

Saturn Holešov

V kategorii Malá firma byl první SATTURN HOLEŠOV, rodinná firma s dlouholetou tradicí od roku 1992. Je významnou firmou Zlínského kraje a působí v oboru elektronických komunikací a informačních technologií ve spojení s projekty v oblasti ochrany životního prostředí, které kladou důraz na zadržování vody v krajině a snižování znečištění vod. Za své dlouhodobé inovační aktivity firma získala řadu ocenění včetně prestižního chilského ocenění Strait of Magellan Award.

Tisknu levně

Cenu veřejnosti si zajistilo TisknuLevne.cz (PENDA s.r.o.)Provozovatelem e-shopu a neustále se rozšiřující sítě 117 prodejen TisknuLevne.cz je rodinná společnost PENDA s.r.o. TisknuLevne.cz je největším naším specialistou v prodeji náplní do tiskáren. Je jedničkou na trhu v ČR v segmentu malých a středních podnikatelů a domácností. Kromě originálního spotřebního materiálu od více než 50 značek prodává i velice oblíbené kompatibilní náplně vlastní značky TisknuLevne.cz.

Kategorii střední firmy opanovalo Nakladatelství GRADA Založil ho v roce 1991 Roman Sviták. Jeho tři děti jsou již zaměstnanci firmy a připravují se, že jednou rodinnou firmu povedou. Zpočátku Grada vydávala počítačovou literaturu a postupně přidávala další obory. Dnes je GRADA třetím největším nakladatelstvím, které vydává knihy všech žánrů. Nyní ročně vydá 400 až 500 novinek. Výhercem první ceny odborné poroty v soutěži

M.Steinhauserová, spoluzakladatelka společnosti Mioora

Nastartujte se je projekt Mioora Radmily Novosadové. Jedná se o české spodní prádlo, které sluší každé ženské postavě a zároveň je vyrobeno z prémiového bambusu. Produkty se vyrábějí lokálně v šicí dílně v Beskydech z přírodního bambusu, protože má bezkonkurenční vlastnosti – je měkoučký, vysoce prodyšný, absorbuje vlhkost, pohlcuje zápach. Projektem s nejvíce hlasy od fanoušků, a tím pádem vítězem

 

Ceny veřejnosti, je projekt Jana Dezorta Lampa ze dřeva a pryskyřice. Jedná se o výrobu dekorační lampy za použití křišťálové pryskyřice. Tyto originální lampy jsou dostupné v několika základních modelech, které si může klient ještě sám upravit dle své představy. Částečně se jedná o ruční výrobu.Letos se soutěžilo ve dvou nových kategoriích:

eŽena K. Černá

eŽena a eManuel. Cílem soutěže eŽena je ocenit práci malých podnikatelek a zviditelnit jejich schopnosti, samostatnost a kvalitu služeb. Soutěž je určena pouze ženám, které v rámci podnikání provozují vlastní e-shop nebo jej plánují založit a posílají z něj balíky svým zákazníkům. Záštitu poskytl soutěži interní projekt AMSP ČR „Podnikavá žena“. Výherkyní první ceny se stala Kamila Černá, která získala v hlasování veřejnosti 730 platných hlasů.

Kamila se zabývá prodejem parukových výrobků a s podnikáním začala již v roce 1994. Rozhodla se vybudovat síť prodejen, které by nabízely kvalitní paruky i v menších městečcích a tím pomohly zvýšit sebevědomí a kvalitu života už tak zkoušených žen (později i mužů). Soutěž eManuel hledá inspirativní příběhy řemeslníků, kteří úspěšně překonali mnohá úskalí v podnikání, zakládají si na dobrém jménu a čestném jednání.

Jan Weiss

Současně jde v soutěži o řemeslné podnikání, jehož součástí je odesílání balíků prostřednictvím přepravních služeb. Záštitu poskytl soutěži interní projekt AMSP ČR „Fandíme řemeslu“. Vítězem první ceny se stal Jan Weiss s celkovým počtem 408 platných hlasů. Jan podniká společně se svým bratrem v zahradnickém oboru od roku 2018. Už při studiu na škole se mu začala otevírat cesta pro malé podnikání, kdy dostával nabídky na realizaci různých zahrádkářských přání. Postupem času si tak pořídili své vlastní prostory a přidali k jejich podnikání i pěstování rostlin, otevřeli si Zahradnictví Weiss a online prodej našich rostlin.

Večerem provázel moderátor Libor Bouček. Záštitu nad Dnem podnikatelů  převzali prezident republiky Miloš Zeman, předseda Senátu Miloš Vystrčil, předseda vlády Petr Fiala, místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová.Tuto významnou akci podpořili: Škoda Auto, Komerční banka, Česká exportní banka, Equa Bank, Deloitte, Slavia Pojišťovna, Národní rozvojová banka, EGAP, GLS, PKF Apogeo, Svaz výrobců skla a bižuterie a Rada kvality ČR. Poděkování patří i mediálním partnerům Roku nových příležitostí 2021, kterými byli Mafra, Trade News a CNN Prima News.

Přehled výsledků:

Soutěž Rok nových příležitostí 2021

 • 3. místo: InStar Technologies a.s.
 • 2. místo: CRYTUR spol. s r.o.
 • 1. místo: ELLA-CS, s.r.o.

Soutěž Equa bank Rodinná firma roku 2021

 Cena veřejnosti

 • cz

Kategorie – Malá firma

 • místo: VITAMINÁTOR s.r.o.
 • místo: TisknuLevne.cz
 • místo: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

Kategorie – Střední firma

 • místo: HTP s.r.o.
 • místo: ECOGLASS, a.s.
 • místo: Grada Publishing, a.s.

Nastartujte se

 • Cena veřejnosti: Projekt Lampa ze dřeva a pryskyřice
 • místo: Projekt Vegan box
 • místo: Projekt Lunchbox
 • místo: Projekt Mioora

eŽena

 • místo: Pavla Šťastná
 • místo: Jana Mráčková
 • místo: Kamila Černá

eManuel

 • místo: Magda Sedlářová
 • místo: Martin Plůcha
 • místo: Jan Weiss
  B. Ošťádal K. Havlíček K. DobešE: SvobodováJan Dezort- Lampa

Jaromír a Věra Hamplovi                                  Foto: archiv AMSP

Podobné příspěvky

Rum Ron de Jeremy v novém kabátě

Afri

Obří exploze v Bejrútu vystřelila zlato nad 2000 dolarů za unci

Afri

Zřejmě ne všichni návštěvníci obchodních center po nedělním zákazu najdou cestu do obchodu

Afri