Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Everli získala investici 22 milionů eur

EVELI

Společnost Everli, přední evropské online tržiště s potravinami oznámila, že v rámci svého investičního kola Series C získala další finanční prostředky ve výši 22 milionů eur pod vedením nového investora United Ventures, italské společnosti rizikového kapitálu specializující se na investice do digitálních technologií. Everli je třetí společností, která vstoupila do portfolia fondu UV T-Growth společnosti United Ventures, který se zaměřuje na vysoce inovativní společnosti v růstové fázi.

Everli získala investici 22 milionů eur od italské společnosti United Ventures

Dodatečná investice přichází v polovině investičního kola a umožní společnosti Everli urychlit stávající plány mezinárodní expanze a pokračovat v prosazování svého poslání – vybudovat nejoblíbenější marketplace s potravinami v Evropě.

Everli je mladá firma a do určité míry stále fungujeme jako startup. Za uplynulý rok, kdy jsme vstoupili na český trh, jsme se učili o specifikách trhu, poznávali české zákazníky, testovali a vylepšovali naši službu. Troufám si tvrdit, že nyní nabízíme partnerům funkční prodejní kanál a zákazníkům kvalitní službu. Jsme připraveni na první velká partnerství a další rozvoj služeb. V tom nám pomůže právě i nově získaná investice. V globální měřítku chceme investici využít na posílení pozice ve všech obsluhovaných regionech, a to především v těch, do kterých Everli vstoupilo nedávno, tedy právě i ČR. V plánu je i expanze na další trhy,” komentuje Petr Novák, Managing Director pro Českou republiku. 

Fedrico Sargenti, generální ředitel společnosti Everli, k tomu uvedl: Everli v posledních měsících úspěšně expandovala na mezinárodní úrovni a dosáhla velkého pokroku při navazování mezinárodních partnerství s maloobchodními prodejci, která nám pomohou růst ještě rychleji. Jsme rádi, že máme na palubě společnost United Ventures, která bude tyto příležitosti dále urychlovat v krátkodobém horizontu. Ale samozřejmě i z dlouhodobějšího hlediska budou zkušenosti a historie, které mají, neocenitelné při dalším rozšiřování naší činnosti.

Everli cílí na pohodlí, rychlost a dostupnost

Společnost Everli dosud vyřídila více než 4 miliony objednávek potravin ve 135 městech v Itálii, Francii, Polsku a České republice a spolupracuje s maloobchodními prodejci jako jsou Lidl, Carrefour, Conad, Coop a Kaufland. Obchodní model, který se opírá o síť více než 3 000 nákupčích (shopperů Everli), umožňuje zákazníkům pohodlně objednávat i velké nákupy s doručením ve stejný den prostřednictvím aplikace nebo webových stránek Everli. Obchodníci, kteří se stávají partnery Everli, těží z cenově dostupného a rychlého řešení, které jim v krátkém čase umožňuje nabídnout snadno použitelnou online službu pro vytváření nákupů a rozvoz až do domu, jenž oslovuje cílové zákazníky a buduje jejich loajalitu.

Pomoc v rychlejším růstu

Fabio Pirovano, partner fondu UV T-Growth společnosti United Ventures, uvedl: Jen málokteré odvětví se v posledních letech vyvíjelo tak rychle jako maloobchod s potravinami. Již delší dobu se zájmem sledujeme vývoj společnosti Everli a dnes jsme rádi, že můžeme prostřednictvím našeho růstového fondu podpořit další fázi její mezinárodní expanze. Těšíme se na spolupráci s Federicem a týmem Everli při plnění jejich poslání – vytvořit největší evropskou platformu pro online prodej potravin.

Společnost Everli oznámila financování v rámci série C už v loňském roce a od té doby expandovala do Francie a České republiky; získala další partnerství s maloobchodními prodejci jako jsou Kaufland, Carrefour a Casino; najala nové klíčové vedoucí pracovníky a rozšířila a rozvinula svůj tým a schopnosti v oblastech jako jsou technologie, produkt, provoz, marketing a finance.

O společnosti Everli

Posláním společnosti Everli je pomáhat lidem dosáhnout klidné mysli tím, že jim zjednoduší život při nakupování potravin. Už žádné fronty, žádné parkování, žádné nošení těžkých tašek: Snem společnosti Everli je přinést to nejlepší z nakupování potravin přímo k vám domů. Společnost byla založena v roce 2014 a nyní je hlavním evropským e-tržištěm s potravinami. Tým Everli, který sídlí v Miláně a má kanceláře také v Paříži, Praze, Veroně a Varšavě, se rozrostl na více než 300 lidí a vytvořil více než 100 partnerství s maloobchodními prodejci a společnostmi CPG, které poskytují flexibilní zaměstnání pro více než 3 000 nakupujících. Everli obsluhuje 135 měst po celé Evropě a doručila již 4 miliony objednávek. Více na https://cz.everli.com/cs.

O společnosti United Ventures

United Ventures je nezávislá italská společnost rizikového kapitálu investující do digitálních technologií. Od roku 2013 spolupracuje s více než třiceti technologickými startupy a scaleupy a podporuje jejich růst a proces mezinárodní expanze. United Ventures v současné době spravuje aktiva ve výši 300 milionů eur ve dvou fondech rizikového kapitálu v rané fázi (UV1 a UV2) a jednom růstovém (UV T-Growth). Portfolio firmy k dnešnímu dni zahrnuje dvacet společností v Itálii, Velké Británii, Švýcarsku, Izraeli a USA. Více informací naleznete na https://unitedventures.com/.

Podobné příspěvky

Stanovisko Podnikatelských odborů k chystanému rozvolňování protiepidemických opatření

Afri

Vývoj zásilkového trhu s krizí zrychluje. PPL

Afri

Chytré sítě v Evropě zaznamenaly loni v celosvětovém srovnání největší posun

Afri